Preview PL 2017/2018: Chelsea - Newcastle

Otváracím zápasom 15. kola Premier League bude súboj medzi Blues a Magpies. Naposledy doma Chelsea rozprášila Newcastle 5-1. Straky slávili svoje posledné víťazstvo na Stamford Bridge v roku 2012.

Chelsea v stredu s vypätím všetkých síl zdolala Swansea 1-0 a udržala sa na tretej priečke. Na vedúci Manchester City stráca 11 bodov. Ale je v dobrej forme. Za posledných šesť kôl stratila iba 2 body za remízu s Liverpoolom. Inak si pripísala 5 výhier. Antonio Conte bol počas zápasu so Swans vykázaný na tribúnu a svoj trest sa dozvie v utorok. Bude mať k dispozícii takmer kompletný káder. Otázkou je, či nebude pri náročnom programe niektorých svojich dôležitých hráčov šetriť. Je možné, že sa na hrot útoku napríklad postaví Eden Hazard a Álvaro Morata bude odpočívať. Španiel je s ôsmimi gólmi najlepším strelcom Chelsea.

Newcastle, ako nováčik, mal dobrý vstup do sezóny, ale v posledných týždňoch jeho výkony a výsledky upadajú. Za posledných 10 kôl vyhrali Magpies len raz. Na výhru čakajú už 5 kôl, z ktorých vyťažili jediný bod. Rafael Benítez určite nemá pokojné spanie. Madridský rodák sa ale vracia na miesto, na ktoré má dobré spomienky. Keď totiž viedol Chelsea ako hlavný manažér, získal s ňou triumf v Európskej lige. Newcastle je v tabuľke dvanásty, päť bodov od zostupových vôd. Chýba mu strelec. Žiadny z hráčov Magpies nestrelil v tejto sezóne Premier League viac ako 2 góly.

Chelsea
Musonda, David Luiz

Newcastle
Lascelles, Dummett, Atsu

ČO: Premier League - 15. kolo
KTO: Chelsea - Newcastle
KDE: Stamford Bridge
KEDY: Sobota, 02.12.2017, 13:30 hod.
ROZHODCA: K. Friend
TV: DIGI Sport 1

Tip redakcie: Chelsea 2-0 Newcastle

Nezabudnite na našu tipovačku, v ktorej je možné vyhrať lístky na Chelsea!

Aj Vy môžete splniť futbalový sen sebe a svojim najbližším. Cestovná kancelária Futbalový sen, s.r.o. ponúka komplexné zájazdy na všetky zápasy Chelsea v sezóne 2017/2018. V cene každého domáceho zájazdu sú zahrnuté All inclusive služby: obojsmerná letenka, vstupenka na zápas, hotel s raňajkami, obojsmerný transport z letiska, lístok na metro, elektronický itinerár, cestovné poistenie a v prípade minimálneho počtu 8 cestujúcich aj sprievodca. Vyberte si svoj obľúbený zájazd a my všetko vybavíme za Vás. Kontaktujte nás online na www.futbalovysen.sk alebo na tel. čísle 0948 118 817.