Chelsea monitoruje situáciu okolo Girouda

Chelsea sa stále nedarí dohodnúť na príchode bosnianskeho útočníka AS Rím Edina Džeka a svoju pozornosť preto zamerala na útočníka Arsenalu Oliviera Girouda, ktorý by mohol dostať súhlas na odchod v prípade prestupu Aubameyanga na Emirates Stadium.

Chelsea sa podľa talianskych médií v stredu dohodla s AS Rím na prestupe bývalého útočníka Manchestru City, za ktorého je ochotná zaplatiť 26 miliónov libier, lenže problém nastal pri rokovaniach so samotným hráčom.

Tridsaťjedenročný útočník údajne požaduje zmluvu na 90 tisíc libier týždenne do roku 2021, na čo ale Chelsea nemieni pristúpiť, a hoci rokovania medzi oboma stranami naďalej pokračujú, nie je vylúčené, že The Blues sa nakoniec rozhliadnu inde. V poslednom čase sa najviac spomína Olivier Giroud.

Kanonieri totiž v posledných dňoch rokujú s Borusiou Dortmund o príchode Aubameyanga, ktorého príchodom by sa ešte sťažila situácia francúzskeho reprezentanta na Emirates Stadium, ktorý tento rok dopláca už na letnú posilu, Alexandreho Lacazetta z Lyonu.

Manažér Arsenalu Arséne Wenger sa k Giroudovej budúcnosti vyjadril slovami, že ak klub do konca januárového prestupového termínu podpíše nového útočníka, dostane Giroud povolenie opustiť Emirates. Pre Chelsea by sa tak naskytla zaujímavá šanca na posilnenie útoku.