Džeko a Palmieri mieria do Chelsea

Edin Džeko by sa mal presunúť z Talianska do Anglicka. Príchod bosnianskeho útočníka mala dohodnúť Chelsea, oficiálne potvrdenie by malo nasledovať počas najbližších dní.

Chelsea sa podľa informácií televíznej stanice Sky dohodla s AS Rím na prestupe bosnianskeho útočníka Edina Džeka, ktorý sa na Stamford Bridge bude sťahovať spoločne so svojím spoluhráčom Emersonom Palmierim. Džekovmu prestupu do Chelsea už bráni len podpis zmluvy.

Podľa Sky Sports sa oba kluby dnes dohodli na podmienkach prestupov Edina Džeka a ľavého beka Emersona Palmieriho z AS Rím do Chelsea.

23-ročný obranca je už pripravený odcestovať do Londýna a podpísať zmluvu, v prípade Džeka ale zatiaľ dokončeniu prestupu bráni dohoda na osobných podmienkach bývalého strelca Teplíc v anglickom klube.

Chelsea sa počas januára zamerala na podpis nového útočníka, ktorý uľahčí bremeno, ktoré počas prvej polovice sezóny niesol Álvaro Morata a ktorý nahradí Michyho Batshuayia, s ktorým Antonio Conte pre jarnú časť sezóny nepočíta.

Pre Džeka a Emersona Palmieriho by mohlo byť rozlúčkou v drese AS Rím dnešné ligové stretnutie proti Sampdorii, pre ktoré boli obaja hráči nominovaní.