Rudiger: Morata má našu podporu

Antonio Rudiger tvrdí, že Alvaro Morata má veľkú podporu od svojich spoluhráčov aj napriek tomu, že sa mu strelecky nedarí.

Španielsky útočník prišiel do Londýna v lete z Realu Madrid, v úvode svojej prvej sezóny v Premier League sa prezentoval siedmymi gólmi v ôsmych zápasoch a zdalo sa, že mu pôsobenie v novej súťaži celkom sedí. V nasledujúcich 21 dueloch sa ale strelecky presadil iba v piatich prípadoch a zhoršenie jeho formy je badateľné, pričom sa začalo špekulovať aj o tom, či sa vôbec dostane do španielskej reprezentácie, ktorá pocestuje na svetový šampionát v Rusku.

Moratov spoluhráč Rudiger ale tvrdí, že jeho strelecká forma sa opäť prebudí a je iba otázkou času, kedy začne znovu strieľať góly:

"Je jasné, že ako útočník chce byť strelecky úspešný. No sú časy, kedy forma ofenzívnych hráčov poklesne. Nebojím sa o neho, celý tím ho podporuje a myslím si, že to isté platí aj pre fanúšikov. Je to pre neho ťažké obdobie, nedarí sa mu, no aj napriek tomu sa z celých síl snaží pomáhať kádru. Keď strelí ďalší gól, určite bude všetko v poriadku."