Conte: Mourinho je malý človek

Slovná vojna medzi Antoniom Contem a José Mourinhom má ďalšie pokračovanie. Teraz sa vyjadril taliansky tréner. O svojom portugalskom náprotivku vyhlásil, že je to pre neho veľmi malý človek s nízkym charakterom a že sa chová veľmi falošne. Je takmer isté, že reakcia Josého Mourinha na seba nenechá dlho čakať.

Medzi Antoniom Contem a José Mourinhom sa naozaj rozpútala veľká slovná prestrelka. Teraz je na ťahu Antonio Conte.

Chelsea v sobotu len remizovala v rámci tretieho kola FA Cupu v Norwichi 0-0 a čaká ju opakovaný zápas na Stamford Bridge. Na pozápasovej tlačovej konferencii potom Antonio Conte zaútočil na Josého Mourinha poriadne ostrými slovami.

"Považujem ho za malého človeka, za veľmi malého človeka."

"Keď existujú tieto typy komentárov, musíte ešte pred tým veľmi dobre poznať pravdu."

"Predtým, než vypustíte do sveta tieto komentáre, než ublížite inému človeku, musíte tomu venovať veľkú pozornosť. Ukazujete, že ste malým človekom. Poznám ho z minulosti moc dobre. V minulosti bol v mnohých prípadoch malým človekom, v súčasnosti je malým človekom a určite bude malým človekom aj v budúcnosti."

"Nie je to môj problém. Považujem ho za malého človeka. Pamätám si príklad s Claudiom Ranierim. Urazil ho kvôli jeho angličtine. Potom, keď bol Ranieri vyhodený, Mourinho nosil tričko s jeho menom, čo jasne ukazuje, ako je falošný."

"Ak s niekým bojujete, pokúšate sa ho dostať na dno. A potom, po dvoch rokoch, sa tej rovnakej osobe snažíte pomôcť, pretože je to dobré pre váš obraz, ktorý si o vás ľudia urobia."

"Situácia je úplne jasná. Nemám čo objasňovať. Bude k tomu príležitosť, až prídeme na Old Trafford. Stretneme sa tvárou v tvár. Som na to pripravený. Neviem, či je na to pripravený aj on."

Manchester United sa s Chelsea stretne 25. februára. Je jasné, že pôjde o veľmi pikantný súboj.