OFICIÁLNE: Barkley prestupuje do Chelsea

Prvou zimnou posilou Chelsea sa stáva Ross Barkley. Záložníkovi Evertonu na konci sezóny končí zmluva, a preto za neho Chelsea zaplatí len pätnásť miliónov libier. 24 ročný hráč podpísal zmluvu na päť a pol roka a po Lampardovi a Oscarovi bude obliekať dres s číslom 8. Manažér Blues Antonio Conte si od dvadsaťštyri ročného Angličana veľa sľubuje.

Podľa zdrojov Sky Sports Barkley dnes podstúpil zdravotnú prehliadku v Chelsea a jeho prestupu tak nič nebránilo. V predvečer pohárového Merseyside Derby, v ktorom sa Everton stretne s Liverpoolom Barkley a jeho zástupcovia na Stamford Bridge dojednali posledné detaily.

Barkley bol blízko prestupu do Chelsea už v lete. Vtedy za neho Chelsea ponúkala 35 miliónov libier, prestup ale na poslednú chvíľu stroskotal. Teraz by mal tretí tím Premier League výrazne ušetriť - za Barkleyho Chelsea zaplatí 15 miliónov libier.

K prestupu už sa vyjadril aj manažér Chelsea Antonio Conte.

“Hovoríme o mladom anglickom hráčovi, ktorý bude pre Chelsea dobrou posilou. Klub sa pre tento prestup rozhodol a myslím, že to je správny krok. Určite bude platným hráčom. Stále je veľmi mladý a má stále kam rásť. Je fyzicky silný a zároveň mu nechýba dobrá technika,” povedal Conte.

Ross Barkley sa v tejto sezóne na ihrisku zatiaľ neobjavil. Od leta ho totiž trápi zranenie stehenného svalu.

“Je taktiež dôležité, aby úspešne vyliečil svoje zranenie. Nesmieme zabúdať, že kvôli ťažkému zraneniu sedem mesiacov nehral. Preto musíme byť trpezliví, zároveň však veríme, že nám vo zvyšku sezóny pomôže,” dodal Conte.

Antonio Conte pred časom priznal, že v otázke prestupov nemá v Chelsea posledné slovo.

“Je to klub, kto podpisuje hráča, nie ja. Nábor hráčov nie je moja práca. Klub robí čo môže, aby zostavu doplnil o vhodných hráčov. Som tréner a ak chce klub počuť môj názor, podelím sa oň, o nových hráčoch ale rozhoduje klub.”

Napriek tomu je Conte v Chelsea spokojný.

“Odvádzam svoju prácu a nehľadím na špekulácie. Špekulácie sú normálne, ja sa ale sústreďujem na svoju prácu, je to môj život," uzavrel manažér.