Real Madrid tlačí na Chelsea, aby predala Courtoisa

Real Madrid sa znovu vehementne začal zaujímať o Thibauta Courtoisa. Manažérskemu tímu okolo belgického gólmana už to mal španielsky klub oznámiť. Ako na to ale zareaguje vedenie londýnskeho klubu? Sám Courtois v minulosti už niekoľkokrát vyhlásil, že si úplne nie je istý svojou budúcnosťou v Chelsea.

Kráľovský španielsky klub veľmi dobre vie, že v Madride žijú obe Courtoisove deti. Aj preto by mohlo byť jeho sťahovanie na Santiago Bernabéu logickým krokom. Real Madrid je totiž rozhodnutý zmeniť pred nasledujúcou sezónou oboch svojich brankárov.

Chelsea pripravuje pre dvadsaťpäťročného gólmana plán A a plán B. Plánom B je to, že sú Blues pripravení ponúknuť Courtoisovi novú zmluvu, ktorá by z neho urobila najlepšie plateného brankára na svete.

Jeho existujúca zmluva, vďaka ktorej poberá týždenný plat zhruba vo výške 100 000 libier, vyprší za 18 mesiacov. V máji odmietol belgický brankár vylepšenú zmluvu, ktorá nespĺňala jeho požiadavok na to, aby bol jeho plat dvojnásobný.

V posledných týždňoch sa jeho manažéri niekoľkokrát zišli s vedením Chelsea v snahe priblížiť sa dohode. Avšak ešte nenastal žiadny významný pokrok.

Chelsea si moc dobre uvedomuje, že rozhovory o novej zmluve komplikuje skutočnosť, že expriateľka Courtoisa žije v Madride spoločne s ich dvoma deťmi. Bývalý brankár Atlética už dlhší čas túži po návrate do mesta, kde sa cíti doma.

Tvrdí to Guillem Balague, expert stanice SkySports na španielsky futbal.

Thibaut Courtois v tejto sezóne Premier League zaznamenal už 11 čistých kont. Tejto štatistike dominuje spoločne s Davidom de Geom z Manchestru United.

Úspešnosť zákrokov má Courtois tiež vysokú - 75%. V posledných dvoch sezónach Premier League neurobil belgický brankár ani jednu chybu, ktorá by viedla k inkasovanému gólu. De Gea urobil jednu, Ederson tiež jednu a Hugo Lloris dokonca 5.

Pokiaľ Courtois nebude súhlasiť s návrhom nového kontraktu, Chelsea sa bude snažiť o to, aby čo najskôr ukončila rozhovory o možnom odchode. Ako náhradu by mal mať Antonio Conte vyhliadnuté dve mená - Jana Oblaka z Atlética Madrid a Sergia Rica zo Sevilly.