Conte: Snažíme sa zmeniť vekový priemer nášho tímu

Antonio Conte sa v momentálnej sezóne snaží znížiť vekový priemer svojho tímu a vybudovať tak novú tvár Chelsea do budúcich sezón.

Po poslednej výhre 1-0 nad Southamptonom je súčasná forma Chelsea v rámci Premier League nasledovná: 10 odohraných zápasov a 25 získaných bodov. Do sobotňajšieho zápasu zasiahlo 13 hráčov a len traja z nich boli starší ako 30 rokov, pričom najstarší z nich bol kapitán Gary Cahill, ktorý zajtra oslavuje svoje 32. narodeniny.

Bohužiaľ, vedúci tím tabuľky Manchester City láme všetky rekordy a ťahá víťaznú šnúru 16 zápasov, vďaka ktorej neustále zvyšuje svoj náskok pred ostatnými klubmi.

V minulej sezóne Chelsea vyhrala 13 zápasov po sebe a Antonio Conte si dobre pamätá reakcie ostatných tímov na vtedy rekordnú sériu víťazstiev.

"Pamätám si veľmi dobre, keď sme mali túto šnúru," povedal. "Ostatní manažéri vraveli: 'Áno, môžeme vyhrať, ale ak Chelsea bude takto pokračovať, tak bude boj o titul veľmi náročný.'"

"V minulej sezóne sme odviedli fantastickú prácu. Nezabúdajte, že dva roky dozadu sa tento tím umiestnil na 10. mieste a naše prestupy neboli nejaké skvelé a v januári sme nič nerobili."

"Myslím si, že to bola fantastická sezóna, ale táto práca pokračuje aj v terajšom ročníku. Snažíme sa zmeniť priemerný vek tímu. Myslím si, že momentálne je náš tím mladší ako v minulej sezóne. Pre klub ako je Chelsea je veľmi dôležité s týmto začať, ak chcete vytvoriť nové základy a sebavedomo sa postaviť budúcnosti."

"Vzhľadom na skvelú minulú sezónu, na veľké hráčske zmeny z viacerých dôvodov, na prácu s mladými hráčmi a vytváraní tejto základne, odvádzame fantastickú robotu."