David Luiz by mohol opustiť Chelsea už v januári

Futbalový novinár Sunday People Steve Bates v televíznej relácii Sunday Supplement prezradil, že vzťah Davida Luiza a Antonia Conteho sa nezlepšuje a je teda možné, že stopér opustí Chelsea už v zimnom prestupovom období.

Po októbrovej prehre Chelsea 3-0 s AS Rím sa Luiz a Conte dostali do konfrontácie názorov, čo vyústilo do toho, že Brazílčan stratil svoje miesto v zostave a nahradil ho mladý Andreas Christensen, ktorý predvádza výborné výkony a nezdá sa, že by o svoje miesto v dohľadnej dobe prišiel.

David Luiz bol počas posledného ligového zápasu Blues len na tribúne a podľa Conteho slov za to môže zápal v kolene, niektorí však tejto informácii neveria.

"Počas piatkovej tlačovky bol v bolestiach z toho, že musel zdôrazňovať, že toto zranenie kolena je skutočné," povedal Bates. "Nemal som dôvod, aby som veril v opak."

"Myslím si, že jeho problémy na Stamford Bridge sú väčšie, ako len zranené koleno. Od začiatku sezóny bol jeho vzťah s Contem komplikovaný. Je to náruživý boss s veľmi náročnými požiadavkami. Samozrejme, v lete taktiež odišiel z klubu veľký parťák Davida Luiza Diego Costa."

Christensen nahradil Luiza v zostave viac než dobre a od blamáže s Rímom vyhrali 6 z 8 ligových zápasov.

Luiz, ktorý sa vrátil do Chelsea z Parížu Saint-Germain, by mal byť hlavným prestupovým cieľom Juventusu, ktorý môže využiť naštrbený vzťah obrancu s manažérom.

"Táto dvojica mala potýčku po prehre s Rímom v Lige Majstrov a nemyslím si, že táto situácia sa vyriešila sama. Andreas Christensen podáva v srdci obrany Chelsea skvelé výkony. Conte v ňom pravdepodobne vidí budúcnosť. Myslím si, že Luiz nevydrží dlho len tak posedávať a nehrávať pravidelne, respektíve nebyť prvou voľbou do zostavy."

"S určitosťou viem povedať, že Juventusu by sa skutočne, skutočne páčil. Či k tejto dohode dôjde v januári, neviem, pretože sú stále v Lige Majstrov, ale obávam sa, že Luiz nezostane na Stamford Bridge dlho."