Novým riaditeľom Chelsea sa má stať Slutsky

Chelsea sa údajne chystá ponúknuť nedávno prepustenému trénerovi druholigového anglického klubu Hull City Leonidovi Slutskemu post technického riaditeľa na Stamford Bridge. Slutsky, ktorý je blízkym priateľom majiteľa Chelsea Romana Abramovicha, by tak prevzal voľný post po odchode Michaela Emenala.

Podľa denníka The Express sú majiteľ Chelsea Roman Abramovich a Leonid Slutsky blízko k dohode o príchode bývalého trénera ruskej reprezentácie na Stamford Bridge, pričom zostáva len rozhodnutie o tom, či Slutsky plne prevezme úlohu, ktorú zanechal Emenalo, alebo sa táto pozícia rozdelí medzi dvoch ľudí.

Nech už padne rozhodnutie akékoľvek, Slutsky bude úzko spolupracovať s majiteľom Chelsea Romanom Abramovichom na fungovaní klubu a vyhľadávaní a rokovaní o príchode nových posíl. Emenalo klub opustil po nezhodách s Abramovichom minulý mesiac a krátko potom nastúpil na tú istú pozíciu vo francúzskom Monaku.

Štyridsaťšesťročný Slutsky bol pritom ešte len v nedeľu prepustený z Hullu City, po iba šiestich mesiacoch na lavičke druholigového anglického klubu, ktorý je v súčasnej dobe až na dvadsiatej priečke tabuľky Championship.

Bývalý brankár je považovaný za jedného z najbližších priateľov ruského majiteľa Chelsea a miliardára Romana Abramovicha, ktorého podľa svojich slov pozná už dvanásť rokov a ktorý mu pomohol v mnohých futbalových projektoch v Rusku.