Fabregas: Conteho som musel presvedčiť, že sa mýli

Cesc Fabregas detailne hovoril o tom, ako si prostredníctvom poctivej práce na tréningoch a zápasoch získal dôveru Antonia Conteho, s ktorým má momentálne fantastický vzťah.

Ak náš stredný záložník nastúpi aj v dnešnom zápase proti Atleticu Madrid, tak to bude pre neho tretí zápas v rade v čase, keď manažér relatívne často rotuje zostavu vzhľadom na nabitý herný program.

Momentálne je Fabregas jeden z kľúčových hráčov našej zostavy, no nie vždy tomu tak bolo, keďže príchodom Antonia Conteho na Stamford Bridge sa herné vyťaženie španielskeho hráča výrazne obmedzilo.

"Nehrával som a spočiatku som nebol v jeho plánoch [Conteho]," uviedol Fabregas. "V tomto momente môžete urobiť dve veci: môžete sa jednoducho vzdať a akceptovať, že nebudete súčasťou budúcnosti tímu alebo klubu, alebo môžete urobiť to, čo som urobil ja, ostať pokorný, tvrdo pracovať a trénovať každý tréning a ukázať mu, čo dokážem, že sa mýli a že vám môže dôverovať a môžete hrať v jeho tíme. Toto som urobil ja."

"Vždy, keď som dostal príležitosť, tak som dal toho všetko, odovzdal som sa a myslím si, že odvtedy sme si začali budovať vzťah. Teraz by som povedal, že môj vzťah s manažérom je fantastický. Vzájomne si dôverujeme, viem, čo odo mňa chce a ja presne viem, čo môžem tímu ponúknuť. Zareagoval som veľmi dobre, za čo som hrdý a zároveň šťastný, pretože som tam, kde chcem byť a to sa všetko odvíja od viery, dôvery a tvrdej práce."

Fabregas tiež dodáva, že sa kondične cíti veľmi dobre a pochopením manažérovej filozofie sa jeho hra o dosť zlepšila a naďalej sa učí novým veciam.

"Musel som sa adaptovať, najmä čo sa týka defenzívy. Nie je to moja silná stránka, ale aj tak som sa musel prispôsobiť. Myslím si, že v minulej sezóne by mi manažér nedôveroval natoľko, aby som každý zápas hrával vo formácii 3-4-3, no teraz mi dôveruje. To znamená, že uvidel moje zlepšovanie sa každým tréningom a zápasom."

"Mám 30, vo futbale sa nikdy neprestanete učiť a presne to robím. Veľa sa pod ním učím a som z toho veľmi hrdý a šťastný. Dúfam, že to nie koniec a že ma toho ešte veľa čaká."

Medzi tieto veci by mohlo patriť aj víťazstvo v Lige Majstrov, čím by si rozšíril svoju už tak bohatú zbierku trofejí.

"Bolo by to fantastické, ak by sa mi to podarilo," povedal, "no je to náročná súťaž a už ju hrám tak dlho. Dostal som sa niekoľkokrát do semifinále, prehral som vo finále krutým spôsobom, ale v tejto súťaži potrebujete šťastie, byť konzistentní a veľmi silní. Dúfajme, že tento rok bude patriť Chelsea. Dáme do toho všetko, aby sme si zaistili pravidelnú výkonnosť, dostali sa do finále a môžeme dúfať, že ho vyhráme."