Hráčska odozva: Musíme vytvoriť tlak na Manchester City

Dvojica stredných záložník N'Golo Kante a Cesc Fabregas reagovala na našu poslednú výhru nad Newcastle a okrem iného hovorili aj o tom, že sezóna je ešte dlhá a musíme dúfať, aby vedúci Manchester City stratil nejaké body.

V posledných dvoch zápasoch na Stamford Bridge si Blues udržali čisté konto, no včerajší duel najskôr prehrávali 1-0, avšak tento stav dokázali zvrátiť a vyhrať 3-1.

"Urobili sme chybu," reagoval Fabregas na inkasovaný gól z 12. minúty. "Zdalo sa mi, že sme do toho bodu hrali dobre, ale zrejme to bol istý budíček, zápas možno potreboval väčšiu intenzitu z našej strany a to sme aj urobili. Dokázali sme otočiť výsledok a nakoniec to bola dobrá výhra."

"Zápas nezačal veľmi dobre, keďže sme skoro dostali gól, ale dobre sme zareagovali," súhlasil Kante. "Víťazstvo je dôležité. Museli sme vyhrať predtým, ako hrali ďalšie top tímy a boli to dôležité tri body."

"Stále je pred nami dlhá cesta a preto musíme dúfať, že Manchester City zakopne a my vytvoríme na nich tlak," pokračoval Fabregas. "Sú tam, kde si zaslúžia byť a je našou prácou, aby sme pokračovali a uvidíme čo sa udeje na špici."

Fabregasove prihrávky spôsobili Newcastle veľké problémy, navyše to bola naša 16. výhra z 23 zápasov proti Newcastle na našom štadióne v rámci Premier League. Španielsky záložník si svoju rolu užíva a chváli si spoluprácu najmä s Edenom Hazardom, strelcom dvoch gólov.

"Momentálne sme trochu zmenili formáciu, vďaka čomu sa môžem pohybovať na ihrisku vyššie a nieže by som mal väčšiu voľnosť, pretože tréner uznáva u všetkých presnú pozičnú hru, ale som bližšie Edenovi a preto sa dokážeme lepšie nájsť a to pomáha mojej hre a navyše máme hráčov ako N'Golo Kante, Tiemoue Bakayoko, Danny Drinkwater, ktorí odvádzajú fantastickú prácu."

Tento týždeň nastúpili po boku Fabreagasa Kante a Drinkwater.

"Je to už dlho, čo sme hrali spolu," povedal Kante na margo hrania po boku Drinkwatera. "Som za neho šťastný, že prišiel do Chelsea, som šťastný za výhru a dúfam, že budeme vyhrávať aj naďalej."