Loftus-Cheek sa musí vrátiť do Chelsea, urguje Willian

O šanciach Rubena Loftus-Cheeka v Chelsea sa v poslednej dobe relatívne dosť písalo a k téme sa pridal aj Willian, ktorý tvrdí, že mladý Angličan by sa mal okamžite vrátiť na Stamford Bridge.

Loftus-Cheek trávi sezónu na hosťovaní v Crystal Palace, kde sa teší dobrej forme a práve vďaka nej si vyslúžil pozvánku do prvého tímu anglickej reprezentácie na priateľské zápasy proti Nemecku a Brazílii.

21-ročný hráč získal v zápase proti súčasným majstrom sveta ocenenie pre najlepšieho hráča zápasu, no proti Brazílii prišiel o šancu zažiariť, keďže v priebehu prvého polčasu musel striedať kvôli zraneniu chrbta.

Brazílčan Willian je ale presvedčený o tom, že Loftus-Cheek má dostatočné kvality na to, aby sa mohol presadiť v Chelsea.

"Je veľmi dobrý hráč. Je silný a šikovný. Má skvelú budúcnosť," zhodnotil krídelník. "Neviem, prečo je teraz v Crystal Palace, fakt neviem prečo. Musí sa vrátiť späť."

Willian nastupoval v utorok proti Anglicku až v 68. minúte, no ani jemu sa nepodarilo nájsť recept na obranu súpera a preto sa priateľsky medzištátny duel skončil bezgólovou remízou.

Na margo súpera Willian povedal: "Anglicko má veľmi silný tím s mladými a kvalitnými hráčmi. Bolo pre nás veľmi ťažké si nájsť priestor, pretože mali veľa hráčov pod loptou."

"Bol to dobrý zápas, vytvorili sme si 4 alebo 5 šancí, ale nepremenili sme ich. Anglicko má vždy kvalitných hráčov. Môžu sa dosť zlepšiť, tak ako aj my. Myslím si, že to dokážu."

Reprezentačná prestávka sa skončila a Chelsea odohrá najbližší ligový zápas v sobotu o 16:00 na pôde West Bromu.