Chlapci odvedľa: Willy Caballero

Po relatívne dlhšej odmlke sa oficiálny web Chelsea opäť hlási so svojou sériou, v ktorej si vyberie jedného hráča a ten hovorí o spolusediacich v šatni. Tentokrát na ranu padol Willy Caballero, ktorý sedí na konci radu a vedľa neho ďalší brankár Eduardo. Z druhej strany bude hovoriť o Andreasovi Christensenovi.

Kto obvykle chodí ako prvý na ranné tréningy?

Jednoznačne prvý je Eduardo. Mám to privilégium sedieť vedľa neho v rohu a samozrejme, trénujem s ním každý deň, ale on je vždy, kto dorazí na tréning ako prvý. Jeden z nás príde buď skorej, alebo odíde neskôr, pretože milujeme cvičiť v posilovni. Ja najradšej prídem potom, čo odveziem dcéry do školy. Následne prídem na ihrisko a po tréningu si rád ešte zacvičím, takže preferujem trochu neskorý odchod.

Udržujú si poriadok alebo sú skôr bordelári?

Obaja si udržujú poriadok. Myslím si, že v skrinkách máme dosť miesta. Máme jedného alebo dvoch menších bordelárov, ale vo všeobecnosti je toto dobrá šatňa, naozaj uprataná.

Povedz nám niečo, čo možno o nich nevieme...

Andreas je pomerne tichý, ale v posledných týždňoch sme medzi sebou dosť komunikovali. S Edom tu trávim veľa hodín a som šťastný, že s ním môžem trénovať, pretože je naozaj dobrý človek, dobrý tréner a pomáha mi spolu s Thibautom, takže čo môžem povedať? Nemám čo vytknúť, je veľká zábava byť v rohu s Edom, pretože deň začíname aj končíme zábavou, no počas tréningov toho veľa odrobíme. Trávime spolu veľa času.

Kto trávi najviac času pri upravovaní si svojho vzhľadu?

Určite to nie som ja, pretože si nemusím robiť vlasy. Eduard a Andreas nevenujú tomu veľa času, najdlhšie sa tomu venuje asi Michy Batshuayi.

Čo je najlepšia vec na tom, že sedíte spolu?

Čo sa týka mňa, tak je vždy dobré, keď mám vedľa seba ďalšieho brankára, to je vždy dôležité, pretože sa veľa rozprávame o tréningoch, zápasoch a všetkom podobnom. V tomto prípade sa tiež učím cudzí jazyk, pretože počúvam portugalčinu, taktiež keď sa rozprávam s Andreasom, to je pre mňa skutočne dôležité. Často sa rozprávam s Eduardom, s Andreasom nie až tak veľmi, ale poznám ho už o niečo viac a určite je dôležité dozvedieť sa niečo nové každý týždeň. Snažím sa mu pomáhať, pretože je to najlepšie pre tím.

A jedna vec, ktorú by si zmenil?

Vždy, keď odídem z Argentíny, tak sa snažím prijať tamojšie tradície, robil som to tak v Španielsku aj Anglicku. Nechcem meniť veci.

Urobilo na mňa dojem, keď...

Čo sa týka Andreasa, tak je to spôsob, akým hrá, pretože je veľmi mladý, ale keď hrá, tak vyzerá staršie. U Eda je to jeho fantastický spôsob trénovania, pretože je veľmi dôležité, keď medzi hráčmi panuje súťaživosť.

Páči sa ti ich hudba?

Ou, toto nie je dobrá otázka pre mňa! Americkú hudbu, pop alebo diskotékovú hudbu mám rád niekoľko minút, ale po polhodine jej mám dosť. Preferujem inú hudbu. Ja, ako latinskoamerický hráč, počúvam najmä reggaeton. Taktiež rád počúvam rock - nie je to hudba do šatne, ale ale milujem Bona Joviho, Oasis, Red Hot Chilli Peppers.

Poďme sa baviť o móde...

Všetci traja nosíme radi športové oblečenie.

Vídavate sa aj mimo klubu?

Zatiaľ nie.