Abraham: Mojím cieľom je presadiť sa v Chelsea

Tammy Abraham dúfa, že pozvánka do reprezentácie Anglicka je začiatkom cesty, na konci ktorej by si rád získal stabilné miesto v zostave Chelsea.

Kmeňový hráč Blues je momentálne na hosťovaní v Swansea City, kde zatiaľ nastúpil do desiatich zápasov a strelil štyri góly. Práve dobrá forma mu vyslúžila pozvánku do A-tímu Anglicka na nastávajúce priateľské zápasy proti Brazílii a Nemecku.

Abraham však v nasledovnom rozhovore prezrádza, že jeho hlavným cieľom je vydobyť si miesto v tíme zo Stamford Bridge a uznáva, že to bude poriadna výzva.

"Momentálne sa sústredím len na Swansea, ale môj cieľ do budúcna je byť v kádri Chelsea," uviedol. "Nebude to jednoduché, keď sa pozriete, akých hráčov majú, ale musíte na to tlačiť a pracovať najlepšie ako viete."

"Chcem svetu ukázať, čo vo mne v skutočnosti je."

Abraham je jeden z 34 hráčov Chelsea, ktorí momentálne pôsobia na hosťovaniach v iných kluboch, a tím zo západného Londýna je často kritizovaný za to, že mladým hráčom nedokáže dať poriadnu príležitosť.

20-ročný útočník priznáva, že ak si chce vyslúžiť pozornosť vedenia Chelsea, tak sa musí popasovať s náročnosťou Premier League, avšak naďalej verí svojim schopnostiam a ostáva sebavedomý.

"Samozrejme, že to bude ťažké," uznal Tammy. "Je to jedna z najlepších líg na svete. V Premier League hrávate proti najlepším obrancom na svete, ale túto súťaživosť považujem za dobrú."

"Gareth Southgate je manažér, ktorý dáva priestor mladým hráčom a to dodáva veľké sebavedomie."