Je Luizova budúcnosť na Stamford Bridge ohrozená?

Budúcnosť Davida Luiza na Stamford Bridge sa stala veľkým predmetom záujmu, keďže Antonio Conte ho vynechal zo zostavy v poslednom zápase proti Manchestru United kvôli údajnej hádke na tréningu.

V nedeľu ráno absolvoval Luiz v Cobhame individuálny tréning oddelený od ostatných spoluhráčov, ktorí sa pripravovali na duel s Manchestrom.

Conte už minulý týždeň vyjadroval frustráciu zo svojho kádru po otrasnom výkone proti AS Rím. Podľa Sky Sports bol Conte nahnevaný na Luizov laxný a zlý výkon na Stadiu Olympico.

Má sa za to, že počas sobotňajšieho tréningu si Conte zavolal Luiza už po 10 minútach a donútil ho zvyšok tréningu sledovať spoza čiar. Túto špekuláciu však klub poprel. 30-ročný hráč následne sledoval nedeľný zápas z tribúny spolu so svojím krajanom Kenedym.

Gro celého sporu by malo byť ukotvené v rozpadu vzťahu medzi Contem a Diegom Costom, ktorý je momentálne už hráčom Atletica Madrid.

Luiz doteraz nastúpil v ôsmich z desiatich zápasov Premier League a v rámci Ligy Majstrov sa mu podarilo streliť dva góly v troch vystúpeniach. Conte utvrdzoval novinárov, že za vynechaním Brazílčana zo zostavy nie je nič vážne, taktiež ale prezradil, že jeho budúcnosť v londýnskom tíme nemôže garantovať.

"Musí tvrdo pracovať, lebo v opačnom prípade bude na lavičke alebo na tribúne," povedal Conte. Čo sa týka jeho budúcnosti povedal: "Neviem. Andreas Christensen je pre Chelsea súčasnosť a budúcnosť."

Hovorca Chelsea uviedol, že David Luiz absolvoval bežný tréning a poprel všetky špekulácie.