Conte posadil Luiza právom, hovorí Wilkins

Bývalý hráč Chelsea Ray Wilkins sa zastal Antonia Conteho, ktorý nevyužil služby Davida Luiz v náročnom zápase s Manchestrom United a brazílskeho stopéra posadil len na tribúnu.

Dôležité víťazstvo 1-0 zariadil Alvaro Morata, keď sa hlavou presadil po presnom centri od Cesara Azpilicuetu. V obrannej trojke Blues však chýbal jej stabilný člen David Luiz.

Na Luizovom mieste nastúpil dánsky mladík Andreas Christensen, ktorý predviedol výbornú hru a útočníka súpera Romelua Lukakua dokázal skvelo brániť.

Ray Wilkins, ktorý nehral len v Chelsea, ale aj v Manchestri, si myslí, že Conteho rozhodnutie bolo správne, keďže David Luiz neoplýva najlepšou formou.

"V poslednej dobe nehral dobre," povedal Wilkins pre Premier League Daily"Na obrancu je príliš ľahostajný, ale myslím si, že je veľmi dobrý ako záložník a to už som povedal niekoľkokrát."

"Včera nastúpil Christensen a hral skutočne výborne, navyše v obrovskom zápase. Ako často vidíte Christensena mimo lopty? Nikdy, pretože zmýšľa defenzívne."

"U Luiza často vidíte, že je mimo lopty niekoľkokrát za zápas a kvôli tomu trpí celý tím."

"Som toho názoru, že vynechať Luiza zo zápasu bolo dobré rozhodnutie. Videl som ho hrať proti Rímu a čo predvádzal bolo zlé. Bol to biedny výkon."

"Včera boli plní elánu, mali život, a myslím si, že Chelsea si zaslúžila vyhrať."