Courtois: Ak si hráč zaumieni odísť, klub ho len ťažko udrží

Thibaut Courtois sa po zápase s AS Rím vyjadroval k odchodu Nemanju Matica do Manchestru United a pri tejto príležitosti povedal, že klub nemôže držať hráča, ktorý je odhodlaný odísť do iného klubu.

Ešte teraz sa rieši prestup Nemanju Matica do konkurenčného Manchestru United a diskutuje sa o tom, či to bolo správneho rozhodnutie. Antonio Conte posilnil tím Joseho Mourinha, no do svojich radov stihol priniesť náhradu v podobe Tiemoueho Bakayoka z AS Monaka.

Nemanja Matic si rýchlo našiel miesto v základnej zostave "Red Devils", pričom káder "Blues" zužujú zranenia, ktoré zasiahli aj záložníka N'Gola Kanteho. Možno aj kvôli jeho absencii Chelsea podľahla Rímskemu AS 3-0.

Brankár Thibaut Courtois priznal, že v súčasnosti by Matica rád uvítal v kádri, no na druhej strane zdôrazňuje, že ak hráč v klube nechce ostať, tak ho vedenie nesmie držať proti jeho vôli.

"Vieme o jeho kvalitách, je to hráč, ktorý nám v minulej sezóne pomáhal tvoriť v tíme rovnováhu," vyjadril sa Courtois na adresu Nemanju Matica. "Rozhodol sa však odísť do iného tímu, takže nemôžeme žiť v minulosti."

"Náš stred poľa je dobrý, máme veľmi silných hráčov. Ale ak máte dvoch stredopoliarov zranených, tak potom si, samozrejme, poviete že nám Nemanja chýba, pretože je to kvalitný hráč a v Manchestri sa mu darí."

Na otázku, či hráčov Chelsea prekvapil Maticov odchod, Courtois reagoval: "To sú otázky, ktoré sa musíte spýtať ľudí, ktorí sú za toto zodpovední."

"V súčastnosti, keď chce hráč odísť do iného klub, nechcem povedať, že má silu, ale ak je naozaj odhodlaný odísť inam, tak je to pre klub náročné."

"Nemôžete ho jednoducho ignorovať a povedať 'nemôžeš odísť, pretože potom vám ostane sklamaný hráč, ktorý bude hrať pod svoje možnosti. Samozrejme, predali sme hráča do ďalšieho silného tímu, ale vo futbale nastanú takéto rozhodnutia a my máme kvalitných záložníkov, čiže dúfam, že v sobotu ukážeme, že sme lepší."