Conteho reakcia: AS Rím 3-0 Chelsea

Chelsea podala včera proti AS Rím jeden z najhorších výkonov sezóny a Antonia Conteho síce tešil výkon v prvom polčase, no druhý polčas označil za obrovské sklamanie.

"Som toho názoru, že v prvom polčase sme hrali dobre," začal Conte svoje hodnotenie. "Mohli sme streliť gól po 30 sekudnách, no z následného brejku sme my inkasovali ako prví. Potom sme si vytvorili mnoho šancí, no v koncovke sme neboli dostatočne klinickí alebo neúprosní na to, aby sme ich premenili. Potom Rím strelil svoj druhý gól druhou strelu na bránu."

"Z čoho som však sklamaný je výkon v druhom polčase. Rím ukázal, že majú väčší hlad, väčšiu túžbu, väčšiu vôľu bojovať a poraziť nás. Chýbalo nám všetko. Rím bol lepší tím v oblasti motivácie a odhodlania, vyhrávali súboje."

"Z druhého polčasu som veľmi sklamaný, pretože som nevidel nič pozitívne. Nerád hovorím o šťastí, ale v prvom polčase sme si vytvorili veľa šancí a mali sme smolu, že sme ich nepremenili. Z druhého polčasu je obrovské sklamanie, pretože to bolo skutočne zlé pre tím, ako sme my. Jednoznačne si zaslúžili vyhrať."

Conte uvažoval o tom, aké kroky sa musia teraz podniknúť

"Mojou úlohou je nájsť najlepšie riešenie a vyhnúť sa tak takýmto zápasom. Musíme pracovať spoločne; potrebujeme mať vôľu ísť hlbšie. Ak si myslíme, že súper sa nás bude báť len preto, že sme Chelsea, tak to nie je správna cesta. Musíme mať veľké odhodlanie na to, aby sme diktovali tempo v každom zápase."

"Musíme nájsť hlad, ktorý sme mali celú minulú sezónu a občas aj v tejto sezóne. Ale v tejto sezóne sme raz hore a raz dole. Ako veľký tím musíte mať stabilitu a konzistenciu. V tomto momente len ťažko hľadáme tento typ rovnováhy."

"Aby ste boli konkurencieschopní, potrebujete byť konzistentní - presne to zatiaľ postrádame, pretože sa u nás vyskytlo niekoľko problémov a musíte byť silní na to, aby ste ich prekonali."

V nedeľu hráme doma proti Manchestru United, čo bude veľká šanca na to, aby sme zmenili náš herný prejav

"Jednoznačne musíme mať silu na pochopenie a využiť túto prehru správnym spôsobom. Ako som povedal predtým, v tejto sezóne musíme ísť veľmi hlboko, ak chceme byť konkurencieschopní a bojovať za niečo dôležité. Ak nie sme pripravení kopať hlbšie, potom sa môžu vyskytovať takéto zápasy."

"Musíme si to uvedomiť. Táto sezóna bude náročná, ak rýchlo nepochopíme správny spôsob, ktorým pokračovať ďalej."