Conte: Každý dostane svoju príležitosť

Chelsea sa momentálne nenachádza v dobrej forme, káder zužujú zranenia a na konte majú 2 prehry v rade. Antonio Conte preto hovorí, že v takomto období je dôležité, aby hráči ostali súdržní a dodáva, že každý dostane šancu na to, aby ukázal svoje schopnosti.

Blues prehrali v rámci ligy najskôr s rozbehnutým Manchestrom City a následne podľahli aj trápiacemu sa Crystalu Palace.

Ďalšiu príležitosť na zlepšenie budú mať Conteho zverenci už túto v stredu v Lige Majstrov proti AS Rím a taliansky manažér je presvedčený, že jeho tím má potrebné ingrediencie na to, aby sa otrepal zo zlých výsledkov a rýchlo sa dostal späť do formy.

"Musíme nájsť silu na to, aby sme prekonali túto chvíľu," povedal boss. "Poznám svoj káder a svojich hráčov veľmi dobre. Mám hráčov s veľkou vôľou pracovať a bojovať."

"Prehra nás nesmie tešiť, predovšetkým vtedy, keď to nie je jedna prehra, ale dve za sebou. Táto chvíľa je zlá z viacerých dôvodov. Hráme bez dôležitých hráčov a v každom zápase sa objavujú nové zranenia, ale verím všetkým mojim hráčom a pokúsim sa každému dopriať príležitosť na to, aby využil svoju šancu."

Conte v závere porovnával súčasnú sezónu s tou minulou a tiež sa vyjadril k tomu, že je dôležité budovať základy do budúcna.

"Každá sezóna je iná. V minulej sezóne sme nehrali v Lige Majstrov alebo v Európskej Lige. V tejto sezóne sme v štyroch súťažiach. S týmto faktom máme pár problémov, pretože keď máte zranených troch alebo štyroch hráčov, tak máte problém."

"V tejto sezóne sa musíme posnažiť vybudovať niečo dôležité pre budúcnosť, dať príležitosti novým hráčom, aby nadobudli skúsenosti s ligou, a musíme dať príležitosť mladým hráčom, aby ukázali, že si zaslúžia ostať a hrať za Chelsea. V tejto sezóne musíme byť trpezliví, nebude to jednoduché."