Futbal mi veľmi chýbal, priznáva Hazard

Eden Hazard laboroval so zraneným členkom od júna a do hry sa vrátil len minulý mesiac, no nedávno sa spolu s N'Golom Kantem ocitli na zozname nominovaných hráčov na zisk Zlatej lopty a tento fakt znamená pre Belgičana výraznú vzpruhu do budúcna.

Hazard si zranenie členku privodil počas tréningu Belgicka a následne musel podstúpiť operáciu, ktorá ho vyradila z hry na nasledujúce tri mesiace a vynechal aj štart Premier League.

Po svojom návrate bol 26-ročný hviezdny krídelník kľúčovým hráčom Belgicka a výrazne pomohol tímu Roberta Martineza kvalifikovať sa na majstrovstvá sveta v Rusku, keď v skupine H obsadili prvé miesto.

Okrem tímové spoluhráča N'Gola Kanteho sa v nominácii nachádzajú aj jeho belgickí krajani Dries Mertens a bývalý hráč Blues Kevin De Bruyne.

Hazard povedal: "Tri mesiace mi chýbal futbal, nie je jednoduché sa potom vrátiť."

"Počas leta som pracoval a teraz chcem iba hrať futbal. Chcem len hrať futbal a vydať zo seba to najlepšie," dodal odhodlane.

Pre Hazarda nie je nominácia ničím nová, keďže sa do nej dostal aj v rokoch 2015, 2014 a 2013.

Na otázku, či je opäť vo svojej najlepšej forme, sa neodvážil odpovedať, keďže podľa jeho slov je ešte veľmi skoro na takéto hodnotenia: "Neviem. Odpoviem, keď sa sezóna skončí."