Bez Costovej snahy by sa prestup neuskutočnil, vysvetľuje Simeone

Hlavný tréner španielskeho Atletica Madrid v krátkom rozhovore prezradil, že ak by Diego Costa netúžil po návrate do jeho bývalého klubu, tak by sa prestup vôbec nezrealizoval.

Diego Costa strávil v Chelsea tri celé sezóny, počas ktorých doviedol londýnsky klub k dvom ziskom ligového titulu a k jednému triumfu v Ligovom pohári. Minulý mesiac sa však upísal svojmu predošlému zamestnávateľovi - Atleticu Madrid.

V minulosti plnil rolu kľúčového hráča "Rojiblancos" a bol hlavným strojcom zisku ligového titulu po osemnástich rokoch čakania. Jeho staronový klub momentálne okupuje štvrtú priečku Ligy Majstrov, no Costa do zápasového diania zasiahne najskôr v januári budúceho roka.

Tréner Atletica Diego Simeone prezrádza, že Costove schopnosti ho veľmi prekvapujú a zároveň dodáva, že 28-ročný útočník by momentálne nehájil farby Madridu, ak by počas prestupového okna nevyvinul dostatočnú snahu.

Simeone pre rozhlasovú stanicu Cadena Ser povedal: "Minulý rok sme si boli blízki, často som s ním hovoril. Ak by toto leto nevyvinul úsilie, tak by sa samotný prestup neuskutočnil."

Na otázku, či je Costa ideálnym útočníkom pre Atletico, Simeone odvetil: "Spomedzi hráčov jeho úrovne je práve on tým pravým. Iného hráča jeho alebo vyššej úrovne by sme si nemohli dovoliť."

"Spomedzi všetkých hráčov, ktorých som trénoval, je on ten, ktorý ma najviac prekvapuje. Spája v sebe všetky kvality - strieľa góly, je neúnavný, pracovitý a dokáže byť lídrom."