Batshuayi sa v nastávajúcich týždňoch pokúsi nahradiť Moratu

Svalové zranenie na istý čas vyradí Alvara Moratu z hry a tým pádom sa tu naskytuje príležitosť pre Michyho Batshuayia, ktorý môže presvedčiť o svojich kvalitách a že si miesto v Chelsea zaslúži.

24-ročný útočník nastúpil v zostave Chelsea v rámci Premier League len raz, keďže Antonio Conte našiel útočnú jednotku v letnej 60-miliónovej posile Alvarovi Moratovi.

Batshuayiovi sa v momentálnom ročníku darí najmä v pohároch - v nich má na konte už päť gólov, medzi ktoré patrí aj cenný zásah do siete Atletica Madrid v poslednej minúte, čím rozhodol o zisku troch bodov.

Ako sme Vás včera informovali, Morata by mohol pauzovať až viac ako mesiac a belgický forward Batshauyi chce túto príležitosť využiť a plnohodnotne nahradiť služby bývalého hráča Realu Madrid či Juventusu Turín.

"Znie to síce divne, ale niekoho nešťastie môže pre druhého znamenať šťastie," uviedol momentálne jediný zdravý útočník Chelsea pre Sky Sports News.

"Uvedomujem si, že sa mi v nasledujúcich týždňoch dostane viacero herných príležitostí. Je len na mne, aby som ukázal, čo dokážem. Viem, že Conte mi dôveruje. Ak by mi nedôveroval, tak by ma v lete pustil do iného klubu."

"Je to pre mňa šanca. Ak ma povolajú, tak chcem byť pripravený a efektívny. Musím ostať skutočne sústredený. Už som odohral nejaké zápasy za Chelsea, v ktorých som hral dobre. Nie som žiadny vtipálek, ale som efektívny útočník."