Moratu zrejme čaká dlhšia pauza

Útočník Chelsea Alvaro Morata si v poslednom víkendovom zápase s Manchestrom City privodil zranenie zadného stehenného svalu a londýnskemu tímu by mohol chýbať až 6 týždňov.

Alvaro Morata sa počas tohto leta stal rekordnou posilou Chelsea, keď na Stamford Bridge prestúpil z Realu Madrid za 70 miliónov libier. Jeho štart v novom pôsobisku bol výborný, no teraz si na istú dobu od futbalu odpočinie, keďže pri prehre so City bol vystriedaný už v 35. minúte kvôli svalovým problémom.

24-ročný útočník vynechá kvôli zraneniu aj kvalifikačné zápasy Španielska na majstrovstvá sveta proti Albánsku a Izraelu.

Španielska futbalová federácia neskôr oznámila, že vyšetrenia odhalili poranenie zadného stehenného svalu druhého stupňa. Najhoršie prognózy preto hovoria, že útočná jednotka Chelsea pravdepodobne vynechá celý október a v súťažnom zápase sa objaví možno až v polke novembra.

Nasledujúcich 7 či 8 zápasov teda budú zrejme stáť na Michym Batshuayiovi - ten je momentálne jediný čistokrvný útočník v radoch Chelsea.

Nádej svitla dnešným príspevkom Alvara Moratu na Instagrame, v ktorom oznámil, že pracuje na svojom zotavení a že by sa rád vrátil hneď po reprezentačnej pauze v zápase s Crystal Palace. Neskôr popis fotky upravil a už sa nezmienil o pravdepodobnom návrate.