Čaká nás dlhá cesta, uvedomuje si Fabregas

Španiel Cesc Fabregas by nerád robil unáhlené závery z našej poslednej prehry proti City a taktiež neprikladá tak veľkú váhu momentálnej pozícii v tabuľke, keďže aj v minulej sezóne sa Conteho družina rozbiehala o čosi pomalšie.

Blues majú pred októbrovou reprezentačnou prestávkou na konte 4 výhry, 1 remízu a 2 prehry - presne takéto čísla mali aj v minulej sezóne, ktorú nakoniec ukončili víťazstvom Premier League s historicky druhým najvyšším počtom bodov. Fabregas si nemyslí, že prehra by bola zapríčinená slabým prístupom a snahou na konci nabitého herného programu.

"Po pravde, vedeli sme, že to bude ťažký týždeň, ktorý sme začínali na ihrisku so Stoke a ako všetci vieme, to je vždy náročný test. Potom nasledovala cesta do Atletica Madrid odkiaľ sme prišli naspäť štvrtok ráno o 5:00; tým pádom sme na prípravu mali prakticky len jeden deň."

"City prišlo na nás veľmi dobre pripravené. Oni hrali predtým zápasy doma a mali jeden deň voľna naviac. Nechceme sa vyhovárať, ale bol to náročný týždeň a my sme bojovali. Dali sme do toho všetko a nedokázali sme spraviť viac."

Fabregas rýchlo postrehol kvality súpera a aj keď hostia na Stamford Bridge predviedli naozaj skvelý výkon, tak španielsky tvorca hry nechce robiť závery v úvode sezóny.

"Je to skvelý tím, vieme to. Svoje posledné dva zápasy vyhrali v podstate rovnakým štýlom ako my, takže im patrí gratulácia. Bola to bezpochyby Chelsea z minulej sezóny, ale vec sa mala tak, že sme šli do zápasu, v ktorom boli hráči City oddýchnutejší ako my. O nič viac nešlo."

"O tomto čase sme v minulom roku strácali osem bodov, ale to nič neznamená. Stále je pred nami dlhá cesta vo všetkých súťažiach."

Fabregasov krajan Morata sa v prvom polčase zápasu zranil a tak sa nepripojí k reprezentácii Španielska počas nasledujúcej prestávky.