Nabitý herný program si musíme užiť, hovorí Luiz

Chelsea má pred sebou náročný zápasový program, no zdá sa, že David Luiz si z toho ťažkú hlavu nerobí a nastávajúce veľké súboje si plánuje vychutnať.

Od posledného vystúpenia Chelsea v Lige Majstrov uplynulo už 18 mesiacov a viac než dvakrát taká doba ubehla odvtedy, čo David Luiz naposledy nastúpil v tejto súťaži za Blues - vtedy bol priamym účastníkom famóznej výhry vo finále nad Bayernom.

V súčasnosti sa nevie dočkať návratu Ligy Majstrov a vo všeobecnosti sa teší na nabitý herný program. Dnešný duel je druhý z celkového počtu sedem, ktoré odohráme v priebehu troch týždňov.

"Je to pekný mesiac," začal Luiz pozitívne. "Pre mňa je najlepší mesiac ten, v ktorom môžete odohrať veľa veľa fantastických zápasov. Jedného dňa už hrať nebudete, takže si takéto príležitosti musíte užiť. Musíte sa snažiť najviac ako viete, aby ste zo seba vydali všetko. Ja osobne považujem veľké zápasy za najlepšie, akých sa vo futbale môžete zúčastniť."

"Minulú sezónu sme to mali v Premier League, ale nie v Lige Majstrov. V Európe je to vždy fajn. Hráte v rôznych kultúrach, rôznych krajinách, všetko je to na špičkovej úrovni a je tam množstvo fantastických hráčov a klubov."

"Na Stamford Bridge je to vždy jedinečné a takisto jedinečné sú aj európske zápasy. Tešíme sa na to."

30-ročný obranca taktiež povedal, že tím skvelo zareagoval na úvodný smolný zápas s Burnley a rád by nadviazal na dobrú formu aj dnes proti Karabachu. Slávna hymna a lopta s hviezdami nebude pre Brazílčana nič nové, keďže Ligu Majstrov si okrem Chelsea vyskúšal tiež s Benficou a Parížom Saint-Germain.

V čom však spočíva rozdiel v porovnaní s minulými rokmi je, že Luiz má momentálne za spoluhráča Tiemoueho Bakayoka a ak sledujete sociálne siete, tak viete, že títo dvaja si ozaj padli do oka!

"Poznám ho, lebo som v minulosti proti nemu hrával, poznal som nejakých jeho kamarátov a preto máme skvelý vzťah. Hovoríme spolu po francúzsky. Pre mňa je to tiež dobré, pretože sa učím a precvičujem si francúzštinu!"

"Je to skvelý chlap, skvelá osoba a skvelý hráč. Je to fantastický talent a všetkým fanúšikom Chelsea dá určite veľa dôvodov na radosť."