Rudiger: Nebol to dobrý začiatok sezóny

Antonio Rudiger absolvoval pozápasový rozhovor, v ktorom vyzval, aby sme si z včerajšej prehry proti Burnley zobrali to pozitívne a nasledujúci týždeň odviedli dobrú prácu na tréningu, keďže najbližšiu nedeľu budeme čeliť Tottenhamu.

Družina Antonia Conteho má za sebou veľmi frustrujúci začiatok Premier League, keď svoj prvý zápas na domácom štadióne prehrala 3-2 proti Burnley a navyše prišla o vykartovanú dvojku Gary Cahill a Cesc Fabregas.

Už v prvom polčase sa hostia ujali vedenia 3-0, no Blues ukázali v druhej polke skvelý team spirit a vďaka gólom Alvara Morata a Davida Luiza sa dokázali priblížiť na rozdiel jedného gólu. Bohužiaľ, tento stav ostal nezmenený a my sme zo zápasu nevydolovali ani jeden bod.

"Začať sezónu s dvoma červenými kartami a zlým výsledkom pre nás nie je dobré," začal Rudiger. "Samozrejme, že každý je sklamaný, pretože prvý zápas sezóny sme na domácom štadióne chceli vyhrať. Musíme ďalej pracovať, pretože budúci týždeň nás čaká silný súper."

"Ak dostanete červenú kartu v úvode zápasu, tak je to šokujúce pre každého, no všetci sme profesionáli a v týchto situáciach sa musíme zachovať lepšie. Inkasovali sme tri góly veľmi jednoduchým spôsobom."

"Snažili sme sa zo seba vydať to najlepšie, no v konečnom dôsledku je futbal o výsledkoch a my sme prehrali."

Rudiger si odbil svoju debut v Premier League v základnej zostave na pravej strane obrannej trojky, no po vylúčení Cahilla a striedaní Christensena sa zaradil na opačný kraj.

24-ročný obranca zdôrazňuje, že sa musíme sústrediť na náš nasledujúci zápas proti Tottenhamu vo Wembley, v ktorom sa pokúsime odraziť späť k dobrým výsledkom.

"Za druhý polčas si zaslúžime pochvalu, pretože ste mohli vidieť tím, ktorí bojoval v čase, keď to nemal ľahké a na konci zápasu sme mali o dvoch mužov menej."

"Zo zápasu si musíme vziať pozitíva, ako druhý polčas, tvrdo pracovať počas týždňa a odohrať dobrý zápas proti Tottenhamu," ukončil Rudiger.