Conte: Nie sme favoritom na titul

Ešte pred dvoma týždňami Antonio Conte vyhlasoval, že jeho celok je po majstrovskej sezóne právom pasovaný do úlohy jedného z favoritov. Teraz však svoj názor pozmenil. Podľa neho Blues nepatria medzi hlavných kandidátov na titul. Myslí si, že Chelsea je v rovnakej pozícii, v ktorej bola pred minulým ročníkom, kedy jej nikto neveril. Prípadnú obhajobu by tak Conte považoval za veľké prekvapenie.

Chelsea zaháji cestu za obhajobou titulu dnes popoludní domácim duelom proti Burnley. V minulej sezóne si Blues počínali vcelku suverénne. Vyhrali 30 z 38 zápasov. Pred druhým Tottenhamom mali sedembodový náskok. Aj preto Antonio Conte pred dvoma týždňami cítil, že pred začiatkom novej sezóny je jeho celok právom pasovaný do úlohy jedného z favoritov.

"Iste, v minulej sezóne sme Premier League vyhrali. Nová sezóna bude veľmi ťažká. Viete, čo sa deje v Anglicku. Chelsea vyhrala titul v sezóne 2014/2015 a potom vyhral Leicester. Takže musíte byť opatrní a nebrať žiadny tím na ľahkú váhu."

Lenže teraz sa jeho náhľad na novú sezónu trochu pozmenil. Hlavnými prestupovými cieľmi boli Bonucci a Lukaku. Ani jedného sa priviesť nepodarilo. Namiesto nich dorazili Bakayoko, Caballero, Rüdiger a Morata. Do Manchestru United odišiel Nemanja Matić.

Na tlačovej konferencii pred sobotňajším zápasom taliansky tréner odpovedal na otázky ohľadom vyhliadok jeho tímu na obhajobu titulu, čo sa v Premier League naposledy podarilo Manchestru United v roku 2009.

"Ak budete musieť povedať svoj pohľad, potom je pravda, že Chelsea nebude patriť medzi favoritov."

"Je to rovnaké ako v minulej sezóne. Ani jeden človek neveril tomu, že by mohla Chelsea získať titul. V tejto sezóne, v tomto okamihu, súhlasím s ľuďmi, ktorí si to myslia."

Potom opäť prišli na rad otázky o Conteho budúcnosti. Či sa cíti v Chelsea šťastný.

"Moja myseľ je úplne jasná. Podpísal som nový kontrakt. Rozhodol som sa zostať. Chcem pracovať v tomto klube a snažím sa mu dávať každý deň 120%. Situácia je úplne jasná. Ja som šťastný, že robím túto prácu. Každý deň sa snažím robiť to najlepšie."