Cahill: O titul môže bojovať až 6 tímov

Kapitán Chelsea Gary Cahill sa v rozhovore pár hodín pred začatím Premier League vyjadril, že o ligový titul môže bojovať pokojne až 6 tímov.

John Terry na konci minulej sezóne opustil Chelsea a upísal sa druholigovej Aston Ville. Kvôli tomuto odchodu si museli Blues zvoliť nového kapitána a toho našli v Garym Cahillovi, ktorý už v minulom ročníku plnil úlohu zástupcu kapitána.

Do Ligy Majstrov sa vracia spoločne s Chelsea aj Liverpool, všetky top kluby výrazne posilujú svoje kádre a práve to sú dôvody, pre ktoré je Cahill presvedčený, že boj o titul bude veľmi napínavý.

Cahill exkluzívne v talkshow z dielne Sky Sports povedal: "V tomto momente si myslím, že je šesť adeptov, ktorí by mohli vyhrať trofej, možno aj viac, takže to bude ťažké."

"Ale to musí byť našim cieľom a našou ambíciou. Rovnaké to bude aj u ostatných klubov, tiež sa budú o to usilovať. Nám sa to podarilo minulý rok a preto vieme, aké ťažké to je."

"Budem pracovať ešte viac, ešte viac ako minulý rok, aby sme sa s istotou mohli byť konkurencieschopní."

Ako sme načrtli vyššie, fanúšici na Stamford Bridge sa opäť dočkajú návratu najprestížnejšej Ligy Majstrov, ktorú, spolu s Cahillom, Chelsea vyhrala v roku 2012. Anglický stopér hovorí, že jeho tím je späť tam, kde patrí.

"Je úžasné byť späť v Lige Majstrov. Chceme byť späť vo veľkej súťaži. Minulý rok bolo otravné sledovať z domu zápasy, ktorých ste sa zvykli priamo zúčastňovať."

"Sme späť tam, kde patríme a pre hráčov a fanúšikov je to veľmi vzrušujúce," zakončil 31-ročný hráč.