Willian potvrdil záujem Manchestru United

Willian v rozhovore pre Goal odhalil, že náš bývalý tréner Jose Mourinho sa ho snažil zlanáriť do Manchestru United. Brazílsky záložník taktiež porovnal rozličné prístupy portugalského stratéga s naším súčasným manažérom Antoniom Contem.

Mourinho nikdy netajil svoj obdiv pre 29-ročného Williana, s ktorým si počas pôsobenia na Stamford Bridge vytvoril dobrý vzťah. Včerajší narodeninový oslávenec však v minulej sezóne stratil stále miesto v základnej zostave, keďže Conte pred ním často uprednostňoval Pedra.

V novej sezóne sa Chelsea opäť ukáže v Lige Majstrov, čo znamená, že zápasová porcia pre Williana by sa mohla zvýšiť.

Najnovšie v rozhovore pre Goal Willian prezrádza, že Jose Mourinho ho chcel dotiahnuť na Old Trafford.

"Uskutočnilo sa niekoľko rozhovorov s mojím agentom. Pracoval som s Mourinhom a stali sa z nás priatelia," začal. "Má ma veľmi rád a ja ho mám tiež rád ako osobu a aj ako trénera. Vložil do mňa a mojej práce svoju dôveru a ja som mu bol veľmi vďačný."

"Manchester ma oslovil, hovorili s mojím agentom, no k ničomu nedošlo, pretože Chelsea by o mojom odchode v žiadnom prípade nejednala a ja som tu veľmi šťastný."

Conte však predsa posilnil tím svojho predchodcu na manažérskom kresle, keď do Manchestru za 40 miliónov libier predal Nemanju Matica. Ako jeho náhrada prišiel z Monaka Tiemoue Bakayoko, no Conte už dlhšie zdôrazňuje, že jeho tím stále potrebuje nové posily.

Čo sa týka porovnania dvoch veľkých trénerov, Willian povedal: "Sú veľmi odlišní. Každý má svoj spôsob práce. Mourinho je typ, ktorý má rád tréning s loptou, pracuje na držaní lopty a robí krátke zápasy."

"Conte rád pracuje na taktike a fyzickom aspekte hry. Každý tréner má svoj spôsob práce. Mourinho je fantastický kouč a vyhrával všetko všade, kde prišiel."

"Conte je tiež fantastický, pretože s Juventusom vyhral všetko a hneď v prvom roku v Premier League sa mu s Chelsea podarilo vyhrať titul. Každý má svoje úspechy."