Costa sa nezúčastní zápasu s Burnley

Ešte 81 dní dozadu Diego Costa oslavoval so svojimi spoluhráčmi zisk titulu Premier League, no momentálna situácia je taká, že útočník nebude súčasťou tímu Blues pri ich prvom zápase v tomto ročníku.

28-ročný reprezentant Španielska strelil v minulej sezóne za Chelsea 20 gólov, no v súčasnosti nie je začlenený do tímu, keďže Antonio Conte nepočíta s jeho službami a už si za neho dokonca priviedol aj náhradu - Alvara Moratu z Realu Madrid.

Costa sa od konca minulej sezóny neukázal v tréningovom stredisku Cobham a na svojom Instagrame pridával fotky zo svojho rodného mesta v Brazílii.

Očakáva sa, že Costa, ktorý má s Chelsea platnú zmluvu na ďalšie 2 roky, túži po návrate do Atletica Madrid a španielsky tím by svojho bývalého hráča rád priviedol, ale klub z hlavného mesta Španielska nie je ochotný zaplatiť požadovanú čiastku Chelsea 50 miliónov libier.

Antonio Conte sa nechcel k danej problematike detailnejšie vyjadrovať a jeho slová boli veľmi strohé: "Myslím si, že som bol veľmi jasný. Nie je dôležité, aby som to opakoval."

V súčasnosti má Antonio Conte k dispozícií dve akvizície do útoku - Alvara Moratu a Michyho Batshuayia, pričom Talian naznačuje, že v prvom zápase proti Burnley nastúpi prvý menovaný.

"Alvaro je veľmi dobrý hráč, je stále mladý, i napriek jeho bohatým skúsenostiam," zhodnotil. "Potrebuje hrávať pravidelne, je to hráč, do ktorého vkladám veľkú dôveru."

"Myslím si, že pre Chelsea bude užitočný - teraz aj v budúcnosti. Bude hrať tento víkend? Pracuje veľmi dobre a začína chápať nášmu systému."