Conte vyvracia špekulácie a chce priviesť ďalšie posily

Antonio Conte vyvracia špekulácie o možnom odchode Edena Hazarda do Barcelony, kde by nahradil Neymara, a hovorí, že v klube je veľmi šťastný. Zároveň dodáva, že hráčov nehodlá predávať - práve naopak - do konca prestupového obdobia by rád rozšíril svoj káder o viac ako jedného hráča.

Paríž Saint-Germain skompletizoval prestup Neymara z Barcelony za gigantických 200 miliónov libier a bulvárny denník The Sun informuje, že španielsky veľkoklub by prázdne miesto v zostave mohol zaplniť Edenom Hazardom alebo Philippem Coutinhom z Liverpoolu.

Hazard kvôli zranenému členku vynechá nedeľňajší zápas Community Shield proti Arsenalu vo Wembley a taktiež sa neobjaví v úvodnom dueli Chelsea v rámci Premier League proti Burnley. Conte uisťuje, že momentálne zranený Hazard bude v nastávajúcej sezóne naďalej pôsobiť na Stamford Bridge.

"Snažíme sa kupovať hráčov, nie ich predávať," reagoval Conte na otázky spojené s Hazardom a Barcelonou. "V opačnom prípade je káder stále užší a to znamená problémy."

"Myslím si, že sú to len špekulácie a Eden je veľmi šťastný, že bude naďalej hrať s nami v Chelsea a teší sa na začiatok novej sezóny. Zotaví sa zo zranenia a sezónu začne s nami. To si myslím ja."

Chelsea bude tiež postrádať svoju 34 miliónovú posilu do stredu poľa Bakayoka a otáznik visí aj nad štartom druhej posily Alvara Moratu, keďže Conte nie je úplne presvedčený o jeho kondícii.

Manažér Blues priznal, že jeho tím je úzky a preto potrebuje ďalšie posily, aby mohol byť naďalej konkurencieschopný.

"Je veľmi dôležité pokúsiť sa posilniť náš káder, ktorý je úzky. Myslím si, že jeden hráč nebude stačiť na jeho zlepšenie. Potrebujeme viac hráčov, síce nie na Neymarovej úrovni, ale viac hráčov, ktorí zvýšia našu kvalitu."