Chelsea sa s Realom Madrid dohodla na prestupe Moratu

Letné špekulácie zas majú o jednu tému menej. Útočník Realu Madrid Álvaro Morata sa totiž stal oficiálne hráčom Chelsea. Bližšie podrobnosti k celému transferu vydané neboli, avšak španielske denníky predsa len nejaké tie kuloárne informácie zistili.

Španielsky reprezentant Álvaro Morata nebol spokojný s vyťažením, ktoré sa mu dostávalo v kádri Realu Madrid v uplynulej sezóne, kam sa vrátil po dvojročnom hosťovaní v Juventuse. Verejne vyhlasoval, že by chcel prestúpiť inam, kde by sa na neho vsádzalo oveľa viac. Nechcel naďalej zostávať v tieni Zidanovho obľúbenca Benzemu.

Najprv bol v hre predovšetkým Manchester United. Od transferu na Old Trafford ho delilo len pár okamihov, všetko bolo na najlepšej ceste, avšak nakoniec direktíva Bieleho baletu nebola spokojná s ponúkanou sumou a od prestupu ustúpila.

Do hry potom začalo pozvoľna vstupovať AC Miláno, zatiaľ čo Chelsea, ktorá o neho mala záujem v priebehu celej minulej sezóny, ako by sa stiahla do ústrania. Ale nakoniec Blues zo zákrytu zaútočili a na svojich oficiálnych stránkach transfer potvrdili.

Avšak to je tak všetko, čo sa fanúšikovia dozvedia. Na ako dlho a za koľko sa bude Morata sťahovať nikto nepovedal. Denník AS má jasno v tom, že Morata stál Chelsea okolo 80 miliónov eur.

Marca zase informovala o tom, že Morata podpíše kontrakt do roku 2022 a ročne si príde na 9 miliónov eur ročne.