OFICIÁLNE: Bakayoko prestupuje do Chelsea

Prestup je dotiahnutý. Chelsea počíta s odchodom Nemanju Matića, a preto na to musela zareagovať. Z Monaka si priviedla Tiemouého Bakayoka. Dvadsaťdvaročný parížsky rodák prichádza na Stamford Bridge za 40 miliónov libier, čo z neho robí druhú najdrahšiu posilu v histórii Blues. Viac, konkrétne o 10 miliónov libier viac, zaplatil londýnsky klub len za Fernanda Torresa v roku 2011.

Tiemoué Bakayoko je atletickým typom futbalistu. Najčastejšie nastupuje v strede zálohy, kde si svedomito plní defenzívne povinnosti. Je porovnávaný s Yayom Tourém. Je veľmi silný, výborne číta hru, dokáže odoberať lopty aj rozdávať presné prihrávky. Zároveň sa nebojí podporiť ofenzívu.

S profesionálnou kariérou začínal v Rennes. V roku 2014 potom prestúpil do Monaka, s ktorým tento rok vyhral francúzsky titul a zahral si semifinále Ligy majstrov.

Bakayoko by mal v strede zálohy Chelsea vytvoriť dvojicu so svojím krajanom - N'Golom Kantém. Chelsea za Bakayoka Monaku zaplatila 40 miliónov libier. Francúzsky stredopoliar podpísal kontrakt na 5 rokov.

A aké boli jeho prvé slová po podpise?

"Vyrástol som na tom, že som sledoval Chelsea. Podpis zmluvy bol pre mňa úplne prirodzený, pretože je to klub, ktorému fandím od malička."

"Teraz sa teším na svoj ďalší vývoj pod týmto fantastickým trénerom a vedľa tak skvelých hráčov."

Michael Emenalo, technický riaditeľ Chelsea, potom k tomu uviedol:

"Tiemoué bol v minulej sezóne vynikajúci. Monako bolo v minulej sezóne jedným z najlepších tímov v Európe. Sme potešení, že môžeme Bakayoka privítať v Chelsea."

"Aj napriek jeho mladému veku už má veľa skúseností. Vyhral francúzsky titul. Hral Ligu majstrov. Domnievam sa, že do nášho mužstva prinesie veľkú kvalitu."

Bakayoko sa tak stal treťou letnou posilou Chelsea. Tá pred tým získala skúseného brankára Caballera a stopéra Rüdigera.

Očakáva sa odchod Diega Costu a Nemanju Matića. Obaja sa nezapojili do predsezónnej prípravy Blues. Antonio Conte s nimi nepočíta.