Danilo v hľadáčiku Chelsea

Danilo je na odchode do Chelsea. Túto vetu ste možno pred pár dňami v súvislosti s brazílskym obrancom už čítali. Je to tak. Mal vtedy takmer naisto namierené do Juventusu. Avšak od tej doby sa udialo veľa ďalších vecí, záležitosť nedopadla podľa očakávania a teraz je brazílsky bek na najlepšej ceste do Chelsea. Tá sa o neho zaujímala už skôr.

Antonio Conte ho chce do svojho projektu a tlačí na vedenie, aby mu ho priviedlo. Hráča, ktorý by ideálne zapadol do jeho systému. Management Blues už dokonca urobil prvé kontakty so svojimi partnermi v Madride, ale zatiaľ je ponuka londýnskeho klubu ďaleko od toho, čo žiadajú Los Blancos - teda 35 miliónov eur.

Klub majiteľa Romana Abramovicha teraz necháva pokojne plynúť dni vo viere, že Real nakoniec cúvne a pôjde s cenou o niekoľko miliónov nadol. Lenže v Reale nemajú naponáhle ani prípadne problém s tým, keby sa Danilo rozhodol pokračovať ďalšiu sezónu na San Bernabéu.

Na pochybách bol Danilo na konci sezóny. Nevedel, či má v Madride zostať, alebo by pre neho bolo lepšie hľadať si miesto inde. Príčina tejto neistoty sa zrodila v závere minulého ročníka, kedy sa Danilo dostal do hry aj v zápasoch dôležitejšieho významu, ktoré predtým iba presedel na lavičke. Predsa len šampionát v Rusku je za dverami a hráč by nerád celú sezónu strávil na striedačke. Teraz je na obzore záujem Chelsea, kde by podľa mienky manažéra Conteho mal zastávať oveľa podstatnejšiu úlohu než v drese bieleho baletu.