Pierre-Emerick Aubameyang ponúknutý na predaj

Stanica Sky Sports dnes informovala o tom, že londýnska Borussia Dortmund ponúkla na predaj svojho útočníka Pierra-Emericka Aubameyanga, za ktorého bude požadovať 70 miliónov libier.

Vedeniu Blues sa nepodarilo zlanáriť do svojich radov útočníka Romelua Lukakua, ktorý prestúpil do Manchestru United, a tak svoje ťažisko záujmu preniesli na iných útočníkov, medzi ktorých patrí aj Alvaro Morata.

Antonio Conte musí posilniť svoje útočné rady, keďže Diego Costa nefiguruje v jeho plánoch do ďalšej sezóny a špekuluje sa o jeho návrate do Atletica Madrid.

Chelsea však nie je jediný záujemca o služby Aubameyanga, medzi tých patrí Paríž Saint-Germain a talianske AC Miláno už dokonca vedie rokovania ohľadom možného prestupu.

Práve v AC začínal Aubameyang svoju kariéru, no za prvý tím si nepripísal ani jeden štart.

Reprezentant Gabonu strelil v minulej sezóne za klub a krajinu dokopy 42 gólov a vo svojich kádroch by ho radi uvítali aj tímy z Číny, vrátane Tianjinu Quanjianu. No v Číne sa prestupové okno zatvára už tento piatok, takže jednania by museli vyriešiť veľmi rýchlo.

28-ročný forward prestupoval do Dortmundu v roku 2013 zo Saint-Etienne a v 128 zápasoch Bundesligy strelil skvelých 85 gólov. Momentálne má stále 3 roky platnú zmluvu.