Chelsea Matića na Old Trafford nepredá

Chelsea sa po prestupe Romelua Lukakua do Manchestru United rozhodla nepredávať na Old Trafford srbského stredopoliara Nemanju Matića. Šancu tak má Inter Miláno, ktorý by mohol uspieť hneď so svojou prvou oficiálnou ponukou.

Nemanja Matić mal namierené na Old Trafford. Všetko sa ale zmenilo po tom, čo Manchester United prebral anglickému majstrovi belgického kanoniera Romelua Lukakua.

Vedenie Blues sa podľa informácií anglických médií rozhodlo Matića do United nepredať, čo otvára cestu talianskym záujemcom. Ešte nedávno o Srba stál majstrovský Juventus, väčším favoritom na zisk čoskoro dvadsaťdeväťročného hráča je tak Inter Miláno.

Corriere dello Sport hlási, že Inter Miláno poslal do Anglicka ponuku vo výške štyridsiatich miliónov eur. Ak uvážime, že Manchester United mal uspieť s ponukou len o päť miliónov eur vyššou, mohol by byť taliansky celok úspešný.

V prípade neúspechu so srbským záložníkom sú v hre ďalšie alternatívy. V tom prípade by sa Nerazzurri zamerali na Stevena N'Zonziho zo Sevilly alebo Matiasa Vecina z Fiorentiny. Ten by mal stáť len polovicu toho, čo Matić.