Príprava začala

Dnes ráno začala majstrovská družina Antonia Conteho s letnou predsezónnou prípravou v tréningovom centre v Cobhame.

Nášho bossa a hráčov sprevádzalo tréningom jasná modrá obloha, pod ktorou hráči začali najprv strečingom a následne prišiel na rad aj tréning s loptami.

Do tréningu sa zapojil nový člen kádru a to Willy Caballero, ktorý trénoval spolu s Thibautom Courtoisom a Eduardom pod dozorom kouča brankárov Ginalucom Spinellim. Táto malá skupinka bola mimo ostatných 26 hráčov, ktorí boli rozdelení do skupín.

Prípravu taktiež začali navrátilci z hosťovaní vrátane Andreasa Christensena, Lucasa Piazona, Jeremieho Bogu či Kennetha Omerua.

Najnovšia posila Antonio Rudiger ešte netrénoval, keďže dostal voľno po nedávnom Pohári konfederácií, na ktorom to so svojím Nemeckom dotiahol až do samotného víťazstva celého turnaja.

Ďalším absentujúcim bol Diego Costa - ten si po vzájomnej dohode s klubom doprial niekoľko dní voľna naviac.

Chelsea na svojom webe taktiež informovala o zmene či priradení čísel na drese. Willy Caballero prevzal číslo 1 po odchode Asmira Begovica. Produkt akadémie Chelsea Charly Musonda bude nosiť dres s číslom 17, nad ktorým bude mať napísané "Musonda Jr", keďže aj jeho otec bol profesionálny futbalista známy pod rovnakým menom Charly Musonda.