Chelsea v snahe získať Moratu

Nie je dňa, aby sa nemenila situácia okolo dvoch hráčov Realu Madrid, ktorí síce trénerovi Zidanovi nie sú vyložene na obtiaž, avšak vysedávania na lavičke náhradníkov alebo na tribúne už majú dosť. Álvaro Morata po skrachovanej snahe prestúpiť do Manchestru United zrejme oblečie dres Chelsea. Jeho kolega James, ktorý mal ísť s ním, má ale údajne namierené do Bayernu.

Álvaro Morata sa ešte teraz spamätáva z neuskutočneného prestupu do Manchestru United. Červení diabli namiesto neho nakoniec kúpili anglickou ligou oveľa viac ostrieľanejšieho Romelua Lukakua a španielsky reprezentant sa teraz bude musieť pripojiť k príprave madridského tímu, ktorý zajtra naberá smer USA.

Avšak, je dosť možné, že sa ešte do tej doby stihne upiecť prestup do Chelsea. Tá podľa dobre informovaných zdrojov ponúka 80 miliónov eur, teda zhruba toľko, koľko mal v úmysle zaplatiť aj klub z Old Trafford. Lenže Real potom, čo sa tréner Zidane vyjadril v tom zmysle, že by sa nerád hráča zbavoval, navýšil cenu na 90 miliónov eur.

Do tej Blues síce ešte niečo chýba, ale vzhľadom k oveľa plynulejším vzťahom medzi oboma klubmi - na rozdiel od United - by nakoniec mohlo dôjsť k dohode. Ani u Moratu by nebol problém, pretože manažér Blues Antonio Conte si vždy prial mať Moratu v kádri. Morata by potom na Stamford Bridge podpísal zmluvu pravdepodobne do roku 2021.

Súčasťou transferu medzi Realom a Chelsea mal byť podľa bulváru aj James Rodríguez. Ale zdá sa, že ten možno zamieri úplne inam. Informácie z jeho rodnej Kolumbie totiž uvádzajú, že Bayern Mníchov, ktorý trénuje Carlo Ancelotti, ktorý pozná Jamesa z pôsobenia v Reale, pripravuje ponuku madridskému klubu. Real pôvodne trval na tom, že za Jamesa bude požadovať 75 miliónov eur.