Majstrovské interview: Alonso a Aina

Sezóna 2016/2017 ostane ešte dlho v pamätiach hráčov a fanúšikov Chelsea, keďže náš nový manažér Antonio Conte nás doviedol k víťazstvu v Premier League hneď vo svojej prvej sezóne na ostrovoch. Pre lepšie oživenie si tejto skvelej jazdy si oficiálny web Chelsea pre hráčov pripravil sériu otázok - v štvrtej časti sa objavia dvaja obrancovia Marcos Alonso a Ola Aina.

Marcos Alonso

Najlepší výkon?

Asi doma proti Evertonu. Bol to jeden z našich najlepších zápasov, tesne potom sme zmenili systém a bol to okamih, kedy to naozaj klaplo.

Obľúbený gól?

To musí byť môj priamy kop proti Bournemouthu, keď sme vyhrali 3-1.

Najťažší súper?

Povedal by som, že oba zápasy proti West Bromu boli veľmi náročné. V oboch zápasoch sme mali na víťazstvo, no oni dobre bránili a my sme skórovali len v posledných 10 alebo 15 minútach.

Obľúbená spomienka?

Keď som dal 2 góly proti Leicesteru.

Najlepšia atmosféra?

Povedal by som, že semifinále FA Cupu proti Tottenhamu vo Wembley, atmosféra v ten deň bola úžasná.Ola Aina

Najlepší výkon?

Povedal by som, že výhra 4-0 nad Manchestrom United na Stamford Bridge. Chlapci podali skvelý výkon a proti tak špičkovému tímu je to o to viac zapamätateľné.

Obľúbený gól?

Môj obľúbený gól bude Michyho proti West Bromu, pretože nám vyhral ligu, to je jednoduché.

Najťažší súper?

Najťažší tím, ktorému sme čelili, je Tottenham. Hrali sme proti nim trikrát a vyhrali dvakrát, no každý zápas bol tesný.

Obľúbený moment?

Môj debut (fotka) v Premier League proti Leicesteru bol pre mňa obrovský okamih. Vystriedal som Victora asi 10 minút pred koncom a zápas sme vyhrali 3-0, čo bolo skvelé. Je to deň, ktorý si vždy budem pamätať.

Najlepšia atmosféra? 

Povedal by som, že oslavy pred fanúšikmi na West Brome v ten večer, keď sme vyhrali ligu, bol to výnimočný moment a bolo skvelé byť toho súčasťou.