Majstrovské interview: Alonso a Aina

Sezóna 2016/2017 ostane ešte dlho v pamätiach hráčov a fanúšikov Chelsea, keďže náš nový manažér Antonio Conte nás doviedol k víťazstvu v Premier League hneď vo svojej prvej sezóne na ostrovoch. Pre lepšie oživenie si tejto skvelej jazdy si oficiálny web Chelsea pre hráčov pripravil sériu otázok - v štvrtej časti sa objavia dvaja obrancovia Marcos Alonso a Ola Aina.

Marcos Alonso

Najlepší výkon?

Asi doma proti Evertonu. Bol to jeden z našich najlepších zápasov, tesne potom sme zmenili systém a bol to okamih, kedy to naozaj klaplo.

Obľúbený gól?

To musí byť môj priamy kop proti Bournemouthu, keď sme vyhrali 3-1.

Najťažší súper?

Povedal by som, že oba zápasy proti West Bromu boli veľmi náročné. V oboch zápasoch sme mali na víťazstvo, no oni dobre bránili a my sme skórovali len v posledných 10 alebo 15 minútach.

Obľúbená spomienka?

Keď som dal 2 góly proti Leicesteru.

Najlepšia atmosféra?

Povedal by som, že semifinále FA Cupu proti Tottenhamu vo Wembley, atmosféra v ten deň bola úžasná.

Ola Aina

Povedal by som, že výhra 4-0 nad Manchestrom United na Stamford Bridge. Chlapci podali skvelý výkon a proti tak špičkovému tímu je to o to viac zapamätateľné.

Môj obľúbený gól bude Michyho proti West Bromu, pretože nám vyhral ligu, to je jednoduché.

Najťažší tím, ktorému sme čelili, je Tottenham. Hrali sme proti nim trikrát a vyhrali dvakrát, no každý zápas bol tesný.

Obľúbený moment?

Môj debut (fotka) v Premier League proti Leicesteru bol pre mňa obrovský okamih. Vystriedal som Victora asi 10 minút pred koncom a zápas sme vyhrali 3-0, čo bolo skvelé. Je to deň, ktorý si vždy budem pamätať.

Povedal by som, že oslavy pred fanúšikmi na West Brome v ten večer, keď sme vyhrali ligu, bol to výnimočný moment a bolo skvelé byť toho súčasťou.