Ako by mohla vyzerať zostava Chelsea v budúcej sezóne?

Za necelých 6 týždňov odštartuje nový ročník Premier League. Titul bude obhajovať Chelsea, ktorú doviedol po nepodarenej sezóne hneď vo svojom premiérovom roku v Anglicku k veľkému úspechu Antonio Conte. Taliansky tréner si vlani v lete priviedol do tímu niekoľko hráčov, ktorým sa neverilo. Nakoniec namixoval majstrovský koktail. Ako by mohla vyzerať jedenástka Blues v nadchádzajúcej sezóne?

Príbehom o možných odchodoch z Chelsea jasne dominuje meno Diego Costa. Brazílsky útočník v španielskych službách bol najlepším strelcom Blues v majstrovskej sezóne. Pre tím je veľmi dôležitý. Avšak ... sám pred pár týždňami vyhlásil, že od Antonia Conteho dostal správu, ktorá ho nepotešila. Chelsea s ním údajne do novej sezóny nepočíta.

Zatiaľ je Diego Costa stále hráčom Chelsea, ale všetko sa môže veľmi rýchlo zmeniť, na čo iste vedenie londýnskeho celku rýchlo zareaguje kúpou iného gólového snajpera.

Prvým hráčom, ktorého Chelsea tento rok v lete získala, je Willy Caballero, skúsený brankár, ktorý prišiel ako voľný hráč a mal by kryť chrbát Courtoisovi. Prvým prichádzajúcim hráčom do poľa by mal byť Antonio Rüdiger z AS Rím. Ide o rázneho stopéra, ktorý by sa mohol prepracovať do základnej zostavy. Týmto ťahom by možno mohlo zísť z prípadného angažovania Koulibalyho z Neapola, o ktorého Chelsea už nejakú dobu usiluje. Avšak Antonio Conte si môže priviesť viac stopérov.

Ďalšími hráčmi, okolo ktorých Chelsea krúži, sú Alex Sandro a tiež Romelu Lukaku. Vráti sa evertonský útočník naspäť?

Rozostavenie

Na začiatku minulej sezóny sa Antonio Conte rozhodol vyrukovať na súpera v Premier League s rozostavením 4-2-3-1. Lenže už počas zápasu, v ktorom Chelsea podľahla Arsenalu 3-0, taliansky lodivod prešiel na taktiku s rozostavením 3-4-3. Tá mu vyniesla titul a je teda viac než jasné, že od nej nebude upúšťať ani v sezóne 2017/2018. Aspoň nie na jej štarte.

Defenzíva

Thibaut Courtois je v Chelsea jasnou jednotkou a malo by to tak byť aj naďalej. Pokiaľ ho samozrejme na Stamford Bridge udržia, pretože sa povráva, že záujem má Real Madrid. Z klubu odišiel Asmir Begović, ktorý prestúpil za 8 miliónov libier do Bournemouthu. Jeho miesto dvojky zaujme Willy Caballero, ktorý naposledy pôsobil v Manchestri City.

V uplynulej majstrovskej sezóne mala Chelsea tretí najnižší počet obdržaných gólov. Trojčlenná obranná rada v zložení Gary Cahill - David Luiz - César Azpilicueta pracovala úplne spoľahlivo.

Avšak Chelsea je v posledných týždňoch spájaná s Koulibalym, za ktorého by Neapolu mohla zaplatiť až 50 miliónov libier. Lenže z tohto transferu môže zísť, pretože si Blues zaobstarajú iného stopéra - Antonia Rüdigera z AS Rím. Kluby by už mali byť dohodnuté na prestupovej čiastke a ešte počas tohto týždňa by malo byť všetko dotiahnuté. Do hry sa po dlhom zranení vracia aj Kurt Zouma.

Títo dvaja by mali zaplniť dieru po skončení Johna Terryho a prestupe Nathana Akého do Bournemouthu.

Záloha

Na krajoch by opäť mohli nastupovať Victor Moses a Marcos Alonso. Ale Chelsea by rada priviedla Alexa Sandra z Juventusu. Stará dáma zatiaľ ponukám odoláva a nechce jedného zo svojich dôležitých hráčov pustiť.

V strede poľa najčastejšie výborne kooperovala dvojica N'Golo Kanté - Nemanja Matić. Môže to fungovať aj naďalej, ale táto myšlienka má jednu trhlinu. O Nemanju Matića stojí José Mourinho a niektoré médiá berú Srbov odchod na Old Trafford za hotovú vec.

Tým by sa mohla otvoriť šanca pre mladého Nathaniela Chalobaha. Ten už nakukol do niekoľkých ligových zápasov. Ak by Matić neodišiel, môže stretnúť prestup či hosťovanie práve Chalobaha. Ďalším mladíkom bojujúcim o šancu je potom Ruben Loftus-Cheek. Priestor v základnej zostave určite dostane Cesc Fábregas.

A koho si Chelsea vyhliadla na prestup, ak Matić skutočne odíde do Manchestru United? Terčom je Bakayoko z Monaka.

Útok

Real Madrid si nedá pokoj a stále aspoň po očku pokukuje po Edenovi Hazardovi. Belgické krídlo prežilo parádnu sezónu a vrátilo sa na výslnie. Hazard priznal, že je v Chelsea šťastný, ale je ochotný počúvať, ak Biely balet príde s oficiálnou ponukou.

Jeden hráč je však veľmi blízko odchodu z Chelsea. Je ním Diego Costa. Antonio Conte s ním počas sezóny riešil nejaké tie problémy, a dokonca ho na krátky čas vyradil z kádra. Costa sa upokojil a vrátil sa do zostavy. Lenže na jar už mu to nestrieľalo tak ako na jeseň.

Dvadsaťosemročný útočník mal podľa svojich vlastných slov počuť, že s ním Chelsea pre nadchádzajúcu sezónu nepočíta. Costa by mal Stamford Bridge opustiť, čo by mohlo znamenať návrat strateného syna - Romelua Lukakua. O toho Chelsea veľmi stojí. Belgický mladík vyhlásil, že už sa o svojej budúcnosti rozhodol, aj keď nepovedal ako. Povráva sa, že Lukakua preferuje vedenie londýnskeho celku, zatiaľ čo Antonio Conte by radšej mal v mužstve Álvara Moratu.

Pozícia pravého krídla by potom mala byť znovu obsadzovaná Pedrom alebo Willianom, ak obaja v klube zotrvajú.

Môže Chelsea obhájiť titul?

Hneď vo svojej prvej sezóne v Anglicku dobyl Antonio Conte titul. Obhajoba je vždy ešte ťažšia, ale prečo by sa to talianskemu kormidelníkovi nemohlo podariť? Hráči pod Contem pracujú výborne.

Conte ich určite dokáže aj skvele namotivovať. Otázkou je, či a ako pohnú s tímom príchody a odchody hráčov. Ako sa Chelsea vyrovná s očakávaným koncom Diega Costu? Príde zodpovedajúca náhrada?

Prioritou by teraz pre Chelsea malo byť angažovanie stredného útočníka, tiež nejakého hráča použiteľného na kraj, kde by mal byť konkurenciou pre Mosesa s Alonsom. Ak sa to Blues podarí, môžu smelo vyraziť za obhajobou majstrovského titulu.