Chelsea by mohla čoskoro uzavrieť prestupy Bakayoka a Alexa Sandra

Niektoré rekordy nemajú hranice. Obzvlášť tie, ktoré sa týkajú prestupových súm, sa v posledných rokoch posúvajú a prekonávajú čím ďalej častejšie. Novým rekordmanom by sa v tomto týždni mohla stať Chelsea, ktorá by nákupom Alexa Sandra stanovila rekordnú sumu minutú za obrancu.

Herný štýl Antonia Conteho sa okrem iného spolieha aj na kvalitného wing-backa, ktorý popri obranných povinnostiach vie podporiť aj ofenzívu. Ako ideálny hráč pre Conteho systém sa javí Alex Sandro z Juventusu. Dvadsaťšesťročný krajný obranca v uplynulej sezóne nastúpil do štyridsiatich troch zápasov, v ktorých strelil 3 góly a na ďalších 7 prihral.

Vďaka výborným výkonom sa o brazílskeho obrancu intenzívne zaujíma Chelsea, ktorá by jeho prestup mohla dotiahnuť do konca už tento týždeň. Sandrova zmluva s Juventusom trvá až do roku 2020, a preto si ho turínsky klub cení na veľkú sumu peňazí. Chelsea by za Sandra mala zaplatiť až 61 miliónov libier, vďaka čomu by sa Brazílčan stal najdrahším obrancom sveta. Doterajší rekord drží tiež Brazílčan a takisto hráč spojený s Chelsea. David Luiz pred tromi rokmi odchádzal z Chelsea do PSG za 50 miliónov libier, aby sa pred začiatkom minuloročnej sezóny vrátil za tridsať miliónov libier späť do Londýna.

Alex Sandro by nemusel byť rekordným obrancom dlho. Ešte drahšie by toto leto mohol vyjsť prestup Holanďana Virgila van Dijka, o ktorého sa Chelsea tiež zaujíma a za ktorého Southampton požaduje až 70 miliónov libier.

Vedľa Brazílčana Sandra by Chelsea mohla tento týždeň dokončiť ešte jeden prestup. Do londýnskeho klubu má namierené defenzívny záložník Tiemoue Bakayoko, za ktorého prestup by Monako malo vyinkasovať 37 miliónov libier.

Chelsea nemieni len nakupovať a počíta aj s odchodmi niektorých hráčov. Pod manažérske krídla Josého Mourinha by sa mal vrátiť Nemanja Matić, dvadsaťosemročný Srb, ktorý hrá na podobnej pozícii ako Bakayoko. Po príchode Alexa Sandra by sa miesto nenašlo ani pre dvadsaťdvaročného Nathana Akého. Holandský obranca by mohol zamieriť do Bournemouthu, v ktorom strávil časť uplynulej sezóny na hosťovaní. Jeho prestupová suma by sa mohla pohybovať okolo 20 miliónov libier.