Matić údajne mieri do Man United

Manchester United údajne dosiahol ústnu dohodu ohľadom osobných podmienok s defenzívnym záložníkom Chelsea Nemanjom Matićom, ktorý by sa tak v prípade svojho prestupu na Old Trafford znova stretol s manažérom Josém Mourinhom. Chelsea si už medzitým našla náhradu, ktorou by sa mal stať Tiemoue Bakayoko z Monaka.

United sú dlhodobo spájaní s prestupom srbského záložníka, ktorý hral kľúčovú úlohu v Chelsea pri zisku titulu v Premier League počas sezóny 2014/15. Tento úspech navyše zopakoval aj v poslednej sezóne, tentoraz už bez Josého Mourinha na lavičke.

Lenže po konci sezóny sa začalo hovoriť o možnom príchode nádejného stredopoliara Monaka Tiemoueho Bakayoka, ktorého prestup do Chelsea by mohol značiť Matićov odchod a podľa Manchester Evening News sa práve k tomuto kroku schyľuje.

Podľa miestnych novín už bráni v Matićovom prestupe na Old Trafford iba dohoda medzi oboma klubmi, ktorá by mala byť len formalitou. Zostáva však záhadou, prečo Manchester United pracuje aj na príchode stredopoliara Monaka Fabinha, za ktorého mal ponúkať 35 miliónov eur.

Zdá sa nepravdepodobné, že United privedú oboch hráčov, keď vo svojom kádri majú silný stred poľa, kde bojujú o miesto Ander Herrera, Paul Pogba, Michael Carrick a Marouane Fellaini.

Podľa niektorých špekulácií by Mourinho a hierarchia United mohli pracovať na oboch obchodoch a potom sa rozhodnúť, ktorý z hráčov bude lepšie vyhovovať ich potrebám.