Reportáž PL 2017/2018: Chelsea 3-0 West Brom

Chelsea po nie príliš podarenom štarte do stretnutia získava dôležité tri body. Tie dostávajú zverencov Antonia Conteho na štvrtú pozíciu. O góly sa postaral postupne Hazard, Moses a po druhý krát Belgičan Hazard.

Vstup Chelsea do zápasu bol podobne ako v predošlom zápase s Watfordom pomerne vlažný. Vo veľkej šanci sa West Brom ocitol v jedenástej minúte, keď Victor Moses poslal príliš krátku a nepresnú malú domov. K lopte sa dostal Jay Rodriguez, ktorý už vo štvrtej minúte striedal Sturridga. Rodriguez ale ku škode hostí spanikáril, mal čas, aby s loptou urobil ďalšie dva tri kroky, namiesto toho sa ale rozhodol ešte pred hranicou vápna zakončovať. Jeho málo razantná strela ale nebola presná a minula bránu.

Domáci sa postupom času dostávali do zápasu a získavali prevahu. V sedemnástej minúte Olivier Giroud predĺžil loptu na zadnú tyč, kam si nabiehal Zappacosta, ten ale trafil iba brankára Fostera. O tri minúty neskôr Eden Hazard podareným křížným pasom cez šírku celého vápna našiel Girouda, ten ale vo vyloženej pozícii zamieril len do stredu brány, kde stál hosťujúci gólman.

Úvodného gólu sa Chelsea dočkala v dvadsiatej piatej minúte. Giroud si tentokrát prehodil s Hazardom role. Francúzsky útočník na hranici vápna uplatnil svoju silu a stabilitu. Giroud narazil loptu Hazardovi, ktorý sa tak dostal do vápna a presnou strelou k žrdi nedal Fosterovi šancu reagovať.

Za stavu 1-0 nemala Chelsea nič isté. V päťdesiatej siedmej minúte Blues podržal Thibaut Courtois, ktorý vychytal únik Rondona. Viac sebaistoty domáci získali v šesťdesiatej tretej minúte, keď na 2-0 upravil Victor Moses. Nigérijský futbalista využil kombináciu s Fabregasom, prenikol do vápna a prestrelil Fostera.

Výhru Chelsea definitívne potvrdil dvojgólový Eden Hazard. Belgičan v sedemdesiatej prvej minúte zaskočil hosťujúceho gólmana strelou k bližšej tyči, a pečatil tak víťazstvo domácich 3-0.