Reportáž PL 2017/2018: Watford 4-1 Chelsea

Futbalisti Chelsea síce hrali hodinu v desiatich, ani tridsať minút pred Bakayokovou červenou kartou ale nebolo zo strany Blues presvedčivých. Chelsea hromadila chybu za chybou, a preto s Watfordom prehrala 4-1.

Chelsea v úvode rozhodne nepôsobila sebaistým dojmom. Domáci Watford sa viac držal na lopte a aktívnym napádaním nútil súpera k chybám. Tiemoué Bakayoko počas úvodných desiatich minút odovzdal súperovi loptu hneď štyrikrát. Po jednej z jeho chýb sa do vápna vrútil Deulofeu, španielsky krídelník ale rozvlnil iba bočnú sieť Courtoisovej brány. O chvíľu neskôr obrana Chelsea pri rohovom kope podcenila bránenie Troya Deeneyho, ktorý sa na hranici vápna ocitol úplne sám, zakončenie mu ale nesadlo a domáci útočník minul bránu.

Svoj zlý výkon Tiemoué Bakayoko ukončil v tridsiatej minúte, keď v rozmedzí piatich minút uvidel druhú žltú kartu. Druhá žltá karta za faul v strede ihriska na Richarlisona však bola pomerne prísna, kontakt medzi oboma hráčmi bol minimálny.

Komplikácie Chelsea tým nekončili. V štyridsiatej prvej minúte rozhodca nariadil pokutový kop po tom, čo unikajúci Deulofeu spadol vo vápne po kontakte s Courtoisom. Loptu si na penaltový bod postavil Troy Deeney, ktorý nekompromisne premenil a poslal Watford do vedenia.

Chelsea zo svojho pohľadu zažila hrôzostrašný polčas. Ani raz nepreverila domáceho gólmana, dostala sa do početného oslabenia a inkasovala z penalty.

V druhom polčase hral Watford opatrnejšie a Chelsea sa tak oproti prvému polčasu pozrela aj na útočnú polovicu. Blues sa dostali k niekoľkým centrom, v pokutovom území však chýbal cieľový útočník, Giroud sedel do šesťdesiatej štvrtej minúty na lavičke.

Sprvu sa zdalo, že by Giroud mohol hru Chelsea oživiť. Francúzsky útočník ukázal, čo Chelsea v predošlom priebehu chýbalo, vyhral na útočnej polovici hlavičkové súboje a sklepával loptu pre spoluhráčov. Aj s Giroudom na ihrisku si však Chelsea nevytvorila prakticky žiadnu šancu.

Zodpovednosť na seba nakoniec vzal Eden Hazard, ktorý v osemdesiatej tretej minúte ako jeden z prvých vážne ohrozil súperovu bránu a hneď z toho bolo vyrovnanie. Hazard ďaleko pred hranicou vápna prevzal loptu a presnou ranou k žrdi nedal brankárovi Watfordu šancu.

Watford sa ale nechcel troch bodov vzdať. V osemdesiatej štvrtej minúte si výlet do vápna urobil pravý bek Daryl Janmaat. Holandský futbalista si v pokutovom území narazil loptu s Deeneym a strelou po zemi prekonal Courtoisa.

V posledných minútach sa Chelsea chcela odhodlať k poslednému náporu, namiesto toho však prišiel tretí gól domácich. Do brejku sa dostal Deulofeu, pred ktorým cúvala celá obrana Blues a s loptou sa dostal až do vápna a jeho tečované zakončenie zapadlo presne k ľavej žrdi. Na konečných 4-1 ešte v deväťdesiatej minúte pečatil Pereyra.