Reportáž PL 2017/2018: Chelsea 0-3 Bournemouth

Dnes sa zrodilo obrovské prekvapenie, keď si Bournemouth nečakane berie všetky body zo Stamford Bridge za jasnú výhru 0-3. Hosťom dnes vyšlo všetko, čoho sa chytili, naopak domáci sa nedokázali presadiť ani vo vyložených príležitostiach.

Po nemastnej a neslanej prvej polovici, kedy sme žiadny gól nevideli, sa v druhej štyridsaťpäťminútovke diali veci.

V 51. minúte poslal senzačne hostí do vedenia Callum Wilson, ktorý zmrazil domácich fanúšikov. S Chelsea bolo ešte horšie v 64. minúte, keď druhýkrát v zápase prekonal Courtoisa Junior Stanislas. O tri minúty navyše pridal tretí gól tečom bývalý hráč Blues, Nathan Aké, ktorý zvyšoval už na 3-0.

Chelsea síce mala po väčšinu zápasu územnú prevahu, ale príliš vyložených šancí si nevytvorila. A pretože Bournemouth dokázal využiť všetky tri, tak si po zásluhe odváža z Londýna všetky tri body.