Conteho reakcia: Chelsea 2-1 Bournemouth

Štvrťfinálový zápas Carabao Cupu medzi Chelsea a Bournemouthom priniesol dych berúci záver a infarktové stavy pre fanúšikov Blues, no londýnsky tím sa nakoniec dostal medzi najlepšiu štvorku ligového pohára a v semifinále si zmeria sily s Arsenalom.

Boss a fanúšici prítomní na Stamford Bridge sledovali ako Bournemouth strelil vyrovnávajúci gól v 90. minúte, no súčasný majster Premier League zareagoval hneď po rozohrávke a striedajúci Alvaro Morata zariadil gólom z nadstaveného času našu účasť v semifinále Carabao Cupu.

Contemu sa uľavilo, že sme sa vyhli predĺženiu a momentálne sa v novom roku môžeme tešiť na dvojzápas s mestským rivalom z Emirates Stadium.

"Najdôležitejšou vecou je, že sme v semifinále," povedal Conte.

"V minulej sezóne sme vypadli v štvrtom kole s West Hamom. V tejto sezóne musíme byť šťastní z nášho úspechu, že sme sa dostali do semifinále v jednom z dvoch anglických pohárov. Je to pre nás skvelé, obzvlášť preto, že sme to dokázali aj so zmenami v zostave."

"Od prvého zápasu s Nottinghamom Forrest som hráčov často rotoval a práve preto som šťastný. Moji hráči reagovali veľmi dobre. V tomto pohári mi ukázali veľkú profesionalitu."

"Dúfam, že tento zápas taktiež pomohol fyzickej kondícii a to najmä tým hráčov, ktorí boli po zranení a ktorí nehrávajú pravidelne."

"Dostať sa do semifinále je pre nás nesmierny úspech. Chceme sa dostať do Wembley a hrať finále, ale uvedomujeme si, že ostatné tímy chcú to isté."

Vďaka Moratovmu gólu sme sa vyhli predĺženiu počas nabitého herného programu.

"Hrať 30 minút navyše by bolo trochu nebezpečné. Skvelo sme zareagovali. Nie je jednoduché inkasovať gól v poslednej minúte zápasu."

"Ak vidíte tento typ reakcie, tak to znamená, že máte hráčov so skvelým charakterom a srdcom."

V minulom zápase sa vykartoval strelec víťazného gólu - Marcos Alonso - včera sa tento scenár opakoval a Morata na Goodison Parku nenastúpi.

"Nevidel som túto žltú kartu. Je to pre nás veľká strata, najmä preto, že nás čaká ťažký zápas proti Evertonu. Je to škoda, ale musíme sa s tým zmieriť."

Ethan Ampadu svojim výkonom v strede obrany urobil nesmierny dojem, i napriek tomu, že hneď v úvode obdržal žltú kartu.

"Po minúte a 40 sekundách sa rozhodca rozhodol udeliť kartu 17-ročnému hráčovi. Ampadu hral celý zápas s týmto problémom a to nie je jednoduché. Hral 93 minút s týmto rizikom, ale ukázal veľkú vyspelosť a osobnosť."

"Už predtým som o tomto hráčovi hovoril s veľkým nadšením. Ukazuje skvelú vyspelosť, aj napriek jeho nízkemu veku. Nerád niekomu dávam darčeky. Ak si to zaslúžite, tak vás dám hrať."

"Dnes večer si zaslúžil hrať, zaslúžil si hrať proti Evertonu, zaslúžil si hrať svoj prvý ligový zápas proti Huddersfieldu. Teraz musí ostať pokojný. Ďalší zápas možno bude hrať za juniorku, neviem. Tento hráč je veľmi skromný. Môže mať skvelú budúcnosť, ale musí pokračovať takýmto spôsobom."

Willian otváral skóre zápasu svojim šiestym gólom sezóny, druhým v súťaži.

"Odohral skutočne dobrý zápas, rovnako tak aj Pedro. Bol to ich tretí zápas v rade a to sa obvykle odrazí na kondícii práve v treťom zápase."

"Za 60 alebo 65 minút nám Willian a Pedro odovzdali dostatok kvality, predvádzali skvelé nábehy. Som veľmi šťastný za ich výkony."

Conte v závere reagoval na senzačnú výhru Bristolu City nad Manchestrom United.

"Nie je jednoduché hrať v Anglicku, nie len v lige, ale aj FA Cupe a Carabo Cupe. Musíme byť ostražití v každom zápase. Zároveň, tieto poháre sú výborné práve pre takéto prekvapenia. Pred zápasom neviete, čo sa stane."

"Je to prekvapenie, ale v Anglicku je každý súper ťažký."