Conteho reakcia: Chelsea 1-0 Southampton

Antonio Conte na pozápasovej tlačovej konferencii vyzdvihoval formu svojich zverencov v posledných desiatich ligových zápasoch.

The Blues boli dominantným tímom po väčšinu času, ale brankára Frasera Forstera dokázali prekonať iba raz vďaka perfektnému gólu Marcosa Alonsa z priameho kopu v nadstavenom čase prvého polčasu.

Jediný presný zásah však stačil na maximálny bodový zisk a Conte bol vo svojom vyjadrovaní veľmi jasný. Boss sa už teraz teší na náš nasledujúci súboj v stredu proti Bournemouthu, no predtým ešte reakcia na dnešný zápas...

"Dobrý zápas, dobrý výkon všetkých mojich hráčov," povedal.

"Včera som povedal, že proti Southamptonu musíme byť nesmierne ostražití. Je to dobrý tím s mladými a rýchlymi hráčmi. Som šťastný, pretože moji hráči boli počas zápasu skutočne sústredení. Zaslúžili sme si vyhrať."

"Keď je stav 1-0, aj keď si vytvárate mnoho šancí na druhý gól, tak si nemôžete dovoliť relaxovať. Ale videl som správnu pozornosť a prístup mojich hráčov, takže som šťastný."

"Udržali sme si čisté konto a to je dôležité pre nášho brankára a pre celý tím."

"V tejto sezóne si vytvárame mnoho šancí, no musíme sa zlepšiť v ich premieňaní. Keď strelíte viac ako jeden gól, tak môžete byť pokojnejší, vrátane mňa!"

Conte ďalej vyzdvihol momentálnu ligovú formu svojho tímu, o ktorej si myslí, že sa jej nedostáva dostatok pozornosti.

"Z posledných desiatich zápasov sme vyhrali osem, remizovali vonku proti Liverpoolu a prehrali jeden zápas proti West Hamu. Ak sa ma niekto opýta, či sa v nasledujúcich desiatich zápasoch podpíšem za tieto výsledky, tak to urobím! Niektorí ľudia prehliadajú túto formu, pretože je tu tím, ktorý vyhráva všetko."

"Zároveň musíte do úvahy brať to, že aj ostatné tímy dávajú do toho všetko. Moji hráči odviedli v posledných 10 zápasoch dobrú prácu."

Marcos Alonso obdržal v záverečných minútach žltú kartu za zdržovanie, kvôli čomu nezasiahne do najbližšieho zápasu.

"Preferujem, keď mám všetkých hráčov k dispozícii. Teraz máme problém, pretože Zappacosta sa zotavuje z nepríjemnej chrípky. Môže sa to stať. Musíme byť pripravení na to, aby sme takéto ťažkosti prekonali."