Conteho reakcia: Chelsea 3-1 Newcastle

Zverenci Antonia Conteho dokázali zvrátiť nepriaznivý vývoj duelu s Newcastle a nakoniec vyhrali 3-1, čím si predĺžili ligovú sériu bez prehry na sedem zápasov. Taliansky manažér bol s herným prejavom svojho tímu veľmi spokojný.

Do streleckej listiny sa zapísalo už pomaly tradičné duo Eden Hazard a Alvaro Morata, prvý menovaný si pripísal dva presné zásahy.

"Musíme byť spokojní, bola to dobrá odpoveď od všetkých mojich hráčov," pochválil Conte. "Zápas sme začali možno trochu slabšie, ale po inkasovanom góle sme začali hrať s väčšou intenzitou a mali šance na skórovanie. Všetci moji hráči podali dobrý výkon a som z toho veľmi šťastný."

"Bola to ďalšia dobrá reakcia. Nie je ľahké nájsť správnu vôľu a odhodlanie bojovať o výhru, keď prehrávate 1-0. Zisk troch bodov bol veľmi dôležitý a to sa nám podarilo."

Conte sa vyjadril konkrétne k výkonu Edena Hazarda, ktorý premenil pokutový kop v štýle "Panenku".

"Odohral skutočne dobrý zápas. Myslím si, že si užíva takýto typ futbalu. Eden je pre nás dôležitý hráč, pretože s ním môžeme meniť systém hry, môže hrať ako druhý útočník alebo ako číslo 10 vo formácii 3-4-3. Eden a Alvaro dnes ukázali dobrú spoluprácu, videl som dostatok dobrých kombinácií.

"Som šťastný, ale v tejto lige je tím predvádzajúci neskutočné veci, Man City. Zároveň sa však musíme sústrediť na seba a ísť krok po kroku."

"Najdôležitejšou vecou pre mňa je premenenie penalty. Môžete si zvoliť akékoľvek riešenie a jeho následné prevedenie, ale najdôležitejšie je streliť gól, čo sa aj stalo a tak som šťastný. Nabudúce bude musieť byť opatrný, pretože brankári si naštudujú exekútorov pokutových kopov, ale môže to zopakovať."

Okrem Hazarda si Conteho chválu vyslúžil svojím výkonom aj Danny Drinkwater.

"Dnes začal zápas ako celý tím, trochu pomaly, ale potom sa dosť zlepšil. Pre mňa a tím je skvelé, že máme ďalšiu možnosť, najmä ak hráme na troch záložníkov. Mať ďalšiu možnosť je životne dôležité."