Reportáž PL 2017/2018: Chelsea 3-1 Newcastle

Zápas Chelsea s Newcastlom končí podľa zápasových predpokladov víťazstvom tímu Antonia Conteho. Vedenia sa však ujali hostia, keď sa presadil Gayle. Následne však prišla skvelá odpoveď Hazarda a po pol hodine hry už viedli domáci zásluhou presnej hlavičky Alvara Moratu. V druhom dejstve už len spečatil skóre efektne zahraným pokutovým kopom najlepší hráč na ihrisku Eden Hazard.

Vstup do zápasu sa Chelsea príliš nevydaril. V dvanástej minúte Marcos Alonso poslal príliš krátku malú domov. K voľnej lopte sa skôr ako gólman Courtois dostal hosťujúci Murphy. Kľučka okolo brankára Chelsea sa mu vydarila, zároveň však spadol na zem. V zakončení ho však dokázal zastúpiť Dwight Gayle, ktorý dorazil loptu do prázdnej brány.

Z inkasovaného gólu sa domáci oklepali pomerne skoro. V sedemnástej minúte ešte Eden Hazard v dobrej príležitosti trafil iba brankára Darlowa, o štyri minúty neskôr už sa mu ale vyrovnať podarilo. Álvaro Morata v dvadsiatej prvej minúte síce centrovanú loptu do brány neusmernil, tá sa ale odrazila práve k Hazardovi, ktorý vyrovnal na 1-1.

Ešte pred koncom prvého polčasu domáci zvrátili skóre na svoju stranu. V tridsiatej tretej minúte poslal Victor Moses do pokutového územia ostrý center, ktorý Morata hlavou usmernil do siete.

V druhom polčase Chelsea svojho súpera držala pod tlakom. Domáci boli aktívnejší a nebezpečnejší, zatiaľ čo Newcastle sa do presného zakončenia prakticky nedostával. O svojej výhre Chelsea definitívne rozhodla štvrť hodiny pred koncom.

V sedemdesiatej tretej minúte hostia v pokutovom území faulovali Mosesa a rozhodca bez váhania nariadil pokutový kop. Penalty sa ujal Eden Hazard, ktorý s ľadovým pokojom premenil a upravil na konečných 3-1.